شناسه خبر : 25693

اختصاصی چابک آنلاین؛

بیمه نامه شخص ثالث چاه نفت است

بیمه نامه شخص ثالث چاه نفت است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا، آموزش را ریل بازاریابی در صنعت بیمه برشمرد و اظهار داشت: درحال حاضر در بیمه مرکزی ۱۲۰ نوع خدمت و محصول کدینگ شده اما شبکه فروش هنوز به صورت کامل با این محصولات آشنا نشده اند.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، "حمید معینی" گفت: از سوی دیگر در زمینه  صدور بیمه نامه هم، بیمه نامه هایی صادر می شود که همه  انتظارات مردم  را بر آورده نمی کند که انعکاس این موضوع، در خسارت خود را نشان می دهد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا، در خصوص نقش آموزش در توسعه فرهنگ بیمه، اظهارداشت: رکن اصلی تحول در هرجامعه ای آموزش است اما محصول بیمه و نوع فروشندگی آن با محصول فیزیکی متفاوت است و این مساله باعث شده فروش بیمه نامه همچنان به شیوه های سنتی ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا، بیمه نامه  شخص ثالث را به مانند چاه نفتی دانست که  فروشندگان بیمه بر روی آن تمرکز کرده اند و به دنبال فروش رشته یا هر محصول دیگری نمی روند.

معینی، بیان کرد: در کشور هند افراد با وجود داشتن تنگنای مالی بیمه عمر می خرند اما در کشور ما یک فرد ثروتمند را نمی توان قانع کرد که بیمه نامه خریداری کند.

 رئیس دانشگاه علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا اظهارداشت: صنعت بیمه در سال گذشته صدهزار میلیارد تومان درآمد حق بیمه داشت درحالیکه این صدهزار میلیارد تومان هم رقم کمی است.

معینی، تاکید کرد که صنعت بیمه برای فروش بیشتر به چند عامل مهم  نیاز دارد، اول اینکه فروشنده و بازاریاب بتواند شرکت خود را به خوبی  به عموم مردم معرفی کند اینکه شرکت وی چه توانمندی در پرداخت خسارت دارد.

 وی، نکته دوم را آموزش  شبکه فروش صنعت بیمه دانست و افزود: شبکه فروش باید در مهارت های فروش و بازاریابی آموزش های  کافی را  ببیند.

به گفته وی، آموزش مدیریت ریسک به نمایندگان هم یکی دیگر از مواردی است که به رشد فروش صنعت بیمه کمک می کند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای