شناسه خبر : 21881

چراغ سبز بیمه مرکزی به ایران معین برای فعالیت در زمینه اتکایی

چراغ سبز بیمه مرکزی به ایران معین برای فعالیت در زمینه اتکایی

بنابر تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه ایران معین مبنی بر تغییر موضوع فعالیت از عملیات بیمه مستقیم به عملیات بیمه اتکایی، پروانه فعالیت اتکایی این شرکت از سوی رئیس کل بیمه مرکزی صادر شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، بر اساس قانون "اصلاح چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری_صنعتی جمهوری اسلامی ایران" مصوب مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و "مقررات تاسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد تجاری_ صنعتی جمهوری اسلامی ایران" مصوب هیات وزیران، به شرکت بیمه اتکایی ایران معین اجازه داده شد از تاریخ 1401/01/01 در زمینه انجام عملیات اتکایی در تمام رشته های بیمه ای با رعایت قوانین، مقررات و ضوابط مربوطه فعالیت نماید.
مهندس مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی ضمن ابراز تبریک افزود: انتظار می رود مدیران آن شرکت تلاش و دقت خود را در رعایت قوانین و مقررات مربوطه به کار گیرند و در این راستا بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز حسب وظایف قانونی خود بر عملکرد آن شرکت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.
وی همچنین بر اجرای موارد زیر از سوی آن شرکت تاکید کرد:
1-کلیه کارکنان آن شرکت به ویژه کارکنان کلیدی تأیید صلاحیت شده برای تصدی سمت‌های مختلف باید در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط فعالیت نمایند و در صورتی که به هر علت، تغییر هر یک از کارکنان کلیدی آن شرکت مدّ نظر باشد لازم است قبلاً فرد واجد شرایط دیگری برای احراز صلاحیت حرفه‌ای به بیمه مرکزی معرفی شود.
2-ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایند تا در اسرع وقت اعضای هیئت مدیره شرکت تکمیل شده و براساس نمودار تشکیلاتی شرکت، نسبت به جذب نیروهای متخصص از جمله انتخاب اکچوئر رسمی اقدام شود.
3-رعایت کلیه موارد مندرج در اساسنامه آن شرکت که به تأیید بیمه مرکزی رسیده است و نیز رعایت کلیه الزامات مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن الزامی است.
شایان ذکر است، پروانه فعالیت عملیات بیمه‌ای مستقیم شرکت ایران معین (به شماره 26679 مورخ 1384/10/26) از تاریخ 1401/01/01 لغو می‌شود و از تاریخ مذکور آن شرکت اجازه صدور بیمه‌نامه‌های مستقیم را نخواهد داشت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای