شناسه خبر : 32970

پرداخت خسارت در تصادفات بدون کروکی تا ۳۰ میلیون تومان

پرداخت خسارت در تصادفات بدون کروکی تا ۳۰ میلیون تومان

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در تصادفات بدون کروکی می‌توانید تا ۳۰ میلیون تومان خسارت دریافت کنید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ احسان مؤمنی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص نرخ جدید دیه در سال ۱۴۰۲ و سقف پرداخت خسارت بدون کروکی در تصادفات خسارتی اظهار کرد: در ابتدای هر سال نرخ بیمه آن سال اعلام می‌شود که در سال ۱۴۰۲ دیه در ماه‌های عادی ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده است و در ماه‌های حرام دیه یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.

وی افزود: وقتی نرخ دیه تغییر پیدا می‌کند مسلماً یک سری تغییراتی را در پرداخت خسارت‌ها توسط شرکت‌های بیمه داریم.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در سال ۱۴۰۱ اعلام شد که بیمه بدون کروکی پلیس در تصادفات خسارتی، تا سقف ۲۰ میلیون تومان هزینه را پرداخت می‌کند، اما با این تغییراتی که به وجود آمده است، در سال ۱۴۰۲ در تصادفات خسارتی که طرفین قبول داشته باشند و مقصر حادثه تقصیر خود را قبول داشته باشد و هر دو طرف بیمه شخص ثالث داشته باشند، بدون کروکی پلیس، شرکت بیمه تا سی میلیون تومان خسارت را قبول می‌کند.

سرهنگ مؤمنی افزود: اگر تصادفی صورت گرفت و خسارتی بود، شهروندان عزیز وسایل نقلیه خود را به سمت راست هدایت کرده و عکس و فیلم تهیه کنند تا مسیر حرکت دیگر خودروها را مسدود نکنند. سپس می‌توانند به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و خسارت خود را تا مبلغ سی میلیون تومان دریافت کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای