شناسه خبر : 9997

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی با بیان اینکه هم‌اکنون ۶۴۹ بیمار خاص زیر پوشش این نوع بیمه قرار دارد گفت: امسال، ۱۱۰ میلیارد ریال برای درمان این قشر در استان هزینه شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محسن رعنایی اظهار داشت:  هزینه‌های درمان بیماران خاص امسال در مقایسه با پارسال حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: هزینه درمان تمامی افراد زیر پوشش این سازمان بیمه گر در سال جاری یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بوده است.

بیماران خاص شامل ۶۰ بیمار هموفیلی، ۳۸ نفر تالاسمی، ۲۴۸ نفر دیالیز، ۱۲۸ نفر بیماران پیوند کلیه و ۱۷۵ نفر بیمار ام اس هستند.

رعنایی در خصوص هزینه بیماران سخت علاج نیز اظهار داشت: بیماران سخت علاج و سرطانی نیز بخشی از خدمات را از جمله رادیو تراپی  ۱۰۰ درصد رایگان دریافت می کنند و در بحث شیمی درمانی نیز تا ۹۰ درصد خدمات و داروها به صورت رایگان به آنان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه ارایه خدمات درمانی و تامین داروی این گروه از بیماران وظیفه دولت است گفت: با وجود اینکه تمامی داروهای این گروه از بیماران وارداتی است، هزینه های آنان تامین می شود.  

رعنایی با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت استان خراسان شمالی زیر پوشش بیمه سلامت هستند افزود: هم اکنون ۶۳۱ هزار نفر از از شهروندان تاکنون خود را بیمه کرده اند.

وی افزود: از مجموع این تعداد ۴۴۵ هزار نفر بیمه شده روستایی هستند، هم اکنون تلاش می شود ارائه خدمات در روستاها به حدی شود که این قشر برای درمان به شهر مراجعه نکنند.

وی اظهار داشت: هم اکنون به ازای هر چهار هزار نفر یک مرکز درمانی و یک پزشک در روستا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می دهد، بعضا در برخی از مناطق روستایی به ازای هر چهار هزار نفر دو تا سه پزشک نیز وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی بر بیمه سلامت همگانی تاکید کرد و گفت: تمامی کسانی که در شهرها سکونت دارند اما بیمه نیستند به دفاتر مراجعه کنند تا با توجه به استحقاقی که دارند زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

رعنایی افزود: از مجموع بیمه شده های استان ۱۰۲ هزار نفر ساکن در شهرها به صورت ر ایگان زیر پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند، ۵۷ هزار نفر از بیمه شده ها نیز کارمندان دولت هستند و همچنین ۲۵ هزار نفر از آنان نیز سایر اقشار از جمله خانواده شهدا، جانبازان، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.   

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای