شناسه خبر : 9235

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح پوشش بیمه اجباری از ۱۵ آبان ماه ، گفت: در این مدت بالغ بر ۱۴ هزار نفر برای ثبت نام اولیه جهت پوشش بیمه اجباری مراجعه کرده اند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نادر نانبخش در نشست خبری به موضوع تبادل الکترونیک اسناد اظهار کرد: در ۲۳ بیمارستان بخش دانشگاهی و دولتی تبادل الکترونیک اسناد انجام می شود و تنها در یک بیمارستان به علت تغییر نرم‌افزار بیمارستانی این طرح اجرا نمی‌شود.

وی افزود: تبادل الکترونیک اسناد بیمارستانی در بیمارستان های خیریه، غیر دولتی و دانشگاهی اجرا نشده و ابلاغی برای اجرا نداریم اما احتمالا از سال آینده این مراکز نیز به چرخه تبادل الکترونیک اسناد بپیوندند.

نانبخش به آغاز طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در آذربایجان‌غربی از اسفند ۹۷ در شهرستان نقده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۵۹ پزشک، داروساز، ازمایشگاه و مرکز رادیولوژی در ۷ شهرستان تحت پوشش این طرح است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی اصافه کرد: با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در شهرستانهای خوی و مهاباد تا پایان سال، ۵۰ درصد شهرستانها تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

وی گفت: تا پایان شهریور سال آینده همه شهرستانها تحت پوشش نسخه نویسی  الکترونیکی قرار خواهند گرفت.

نانبخش با اشاره به اجرای طرح پوشش بیمه اجباری از ۱۵ آبانماه، گفت: در این مدت بالغ بر ۱۴ هزار نفر برای ثبت نام اولیه جهت پوشش بیمه اجباری مراجعه کرده اند که ۸۰۰ نفر با پرداخت سرانه حق بیمه دفترچه دریافت کرده‌اند.

نانبخش مدت نام‌نویسی برای پوشش بیمه اجباری را شش ماه اعلام و تصریح کرد: افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای تا ۱۵ اردیبهشت ماه فرصت دارند جهت نام نویسی برای دریافت دفترچه بیمه به دفاتر مراجعه کنند.

وی اعلام کرد: صدور دفترچه بیمه اجباری رایگان مشروط به انجام آزمون وسع است و در صورت احراز عدم تمکن مالی ۱۰۰ درصد سرانه حق بیمه سه دهک اول و ۵۰ درصد سرانه حق بیمه دهک چهارم را دولت تقبل می کند.

گفتنی است، دو میلیون و ۱۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت بوده که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بیماران خاص هستند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای