شناسه خبر : 8624

حدود شش هزار و ۵۰۰ نفر در خراسان رضوی از آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت تاکنون متقاضی دریافت حمایت‌های مالی این بیمه شده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب  گفت: طرح پوشش بیمه اجباری از ۱۴ آبان ماه در خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور آغاز شد که در قالب این طرح افراد فاقد پوشش بیمه ای باید به دفاتر بیمه مراجعه کنند و حق بیمه آنها بر اساس آزمون وُسع یا استطاعت مالی دریافت می‌شود.

سید مرتضی وجدان افزود: حدود هشت میلیون نفر در کشور زیر پوشش طرح بیمه اجباری همگانی قرار می‌گیرند که ۱۰ درصد آنها یعنی حدود ۸۰۰ هزار نفر از اهالی استان خراسان رضوی هستند.

وی ادامه داد: افرادی که توانایی پرداخت این مبلغ را ندارند اگر در دهک‌های یک، دو و سه درآمدی قرار داشته باشند و درآمدشان تا ۴۰ درصد حداقل قانون کار باشد رایگان بیمه می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: افرادی که دهک درآمدی آنان چهار و پنج باشد با ۵۰ درصد تخفیف زیر پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت و بقیه باید حق بیمه خود را به صورت کامل یعنی مبلغ ۵۸۰ هزار  و ۸۰۰ تومان برای یک سال به شرط سرپرست خانوار پرداخت کنند.

وجدن افزود: هم اینک افزون بر سه میلیون و ۵۵۰ هزار نفر در قالب پنج صندوق بیمه ای شامل بیمه سلامت همگانی، بیمه روستائیان و عشایر، بیمه ایرانیان، بیمه کارکنان دولت و بیمه سایر اقشار در خراسان رضوی خدمات رسانی می‌شوند.

وی تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر در خراسان رضوی را یک میلیون و ۷۵۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: بیمه شدگان سلامت همگانی یک میلیون و ۱۶۵ هزار نفر، صندوق بیمه ایرانیان ۶۰ هزار نفر، کارکنان دولت ۴۰۰ هزار نفر و سایر اقشار حدود ۱۸۰ هزار نفر هستند.

هم اکنون ۵۵ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای