شناسه خبر : 7706

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: قرار است ستاد مبارزه با مواد مخدر و بیمه سلامت تفاهم‌نامه‌ای در زمینه تحت پوشش بیمه قرار دادن معتادان امضا کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش فرزین با اشاره به اعتبار بیمه افراد معتاد در سازمان بیمه سلامت، اظهار کرد: هر سال ردیف‌های اعتباری ویژه درمان معتادان به سازمان بیمه سلامت اختصاص پیدا می‌کرد، اما در سال گذشته ردیف اعتبار ارائه خدمات از سازمان بیمه سلامت به ستاد مبارزه با مواد مخدر واگذار شد و دیگر منابعی برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان معتادان برای بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است.
او ادامه داد: در سال گذشته بر اساس ردیف اعتباری مشخص بیمه سلامت، هزینه مداوای معتادان جهت ترک آن‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شد که از ابتدای سال ۹۸ تمام بودجه این کار به ستاد مبارزه با مواد مخدر اختصاص پیدا کرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران تاکید کرد: طی ۲ هفته گذشته ستاد مبارزه با مواد مخدر جلساتی را با سازمان بیمه سلامت برگزار کرد و قرار است به زودی تفاهم‌نامه‌ای بین این ۲ سازمان به امضا برسد که بر اساس آن، بیمه سلامت و ستاد مبارزه با مواد مخدر باید هر یک بخشی از درمان معتادان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی جهت ترک این افراد را بر عهده گیرند تا حداقل در ۶ ماهه دوم سال بتوانیم هزینه درمان معتادان را تامین و این افراد تحت پوشش خدمات قرار گیرند.
فرزین بیان کرد: با امضا تفاهم‌نامه بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بیمه سلامت، بیمه‌شدگان از سردرگمی نجات پیدا می‌کنند و ما تعهدی نسبت به خدماتشان داریم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای