شناسه خبر : 7668

با فعالیت "سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری" سالانه هشت میلیارد ریال از بابت حذف کاغذ و هزینه های مرتبط با آن در بیمارستان‌های خراسان رضوی صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: پیش از اجرای طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستانها تعداد برگه های هر سند برای بیمار به طور میانگین ۲۰ برگ برآورد می شد.
 سید مرتضی وجدان افزود: با اجرای سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری از بابت هزینه های مصرف کاغذ، نیروی انسانی، هزینه انباشت و نگهداری اسناد صرفه جویی می شود.  
وی اضافه کرد: سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری اکنون در ۴۱ بیمارستان دانشگاهی استان خراسان رضوی در حال پیاده سازی است و به تدریج در بیمارستان های خصوصی نیز اجرا می شود.
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت:از  زمان اجرای طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستان‌های خراسان رضوی طی دو هفته گذشته تاکنون حدود دو هزار و ۵۰۰ سند به صورت آزمایشی کارشناسی شده است.
وجدان افزود: هم اکنون افزون بر سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در قالب پنج صندوق کارکنان دولت، روستائیان و عشایر، بیمه ایرانیان، بیمه همگانی و سایر اقشار خدمات رسانی می شوند.  
 حدود ۵۸ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای