شناسه خبر : 7566

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۵۷ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال از مطالبه‌های مراکز طرف قرارداد با این بیمه در استان پرداخت شده‌است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، نادر نانبخش افزود: این مبالغ مربوط به اسناد آذر و دی ۱۳۹۷ بوده و مابقی مطالبه‌های مراکز طرف قرارداد استان مربوط به سال گذشته نیز طی ماه‌های آینده پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: این مبلغ به موسسه‌های تشخیصی درمانی، پزشکان بخش خصوصی، درمانگاه‌ها و موسسات پاراکلینیک خصوصی و غیر دانشگاهی طرف قرارداد پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت پرداختی این سازمان در خصوص بدهی‌های سال جاری به مراکز طرف قرارداد، «به روز» است.

وی ادامه داد: این سازمان طی سال جاری برنامه پرداخت‌های خود را همانند سال گذشته به نحوی تدوین کرده است که بودجه هر سال را برای هزینه‌های آن سال هزینه کند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: همه اعتبار سال‌جاری صرف هزینه‌های تحقق یافته امسال می‌شود و مطالبات سال گذشته از این محل پرداخت نمی‌شود.

نانبخش اعلام کرد: مشکلی در پرداخت هزینه‌های موسسه‌ها و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تاخیر در پرداختی‌های وجوه بازه سه‌ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.

وی اظهار داشت: پرداخت منظم مطالبه مؤسسه‌های درمانی طرف قرارداد به ارائه خدمات بهتر و بیشتر این مراکز منجر می‌شود.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره مند شده‌اند و هوشمندسازی مسیر تعالی روز افزون این دستاورد را هموار خواهد کرد.

اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای