شناسه خبر : 9411

اختصاصی چابک‌آنلاین

سیستم مالی کشور کلمبیا تحت نظارت سازمان نظارت مالی این کشور که در سال ۲۰۰۵ از به هم پیوستن سرپرست بانکداری و سرپرست بورس اوراق بهادار تشکیل شده است، فعالیت می‌کند.

به گزارش چابک‌آنلاین، درکشور کلمبیا خدمات مالی هنوز پرهزینه هستند و واسطه گری مهم ترین فعالیت اقتصادی دراین کشور به شمار می رود.

به دنبال بحران های مالی 1998تا 1999 ، تقریبا نیمی از موسسات بانکی این کشوربسته و یا مجبور به ادغام شدند.

 بسیاری از موسسات مالی ضعیف ادغام شده و یا در حال حاضر به صاحبان با تجربه تروابسته اند.

درکشورکلمبیا، حضور بانک های خارجی باعث تقویت رقابت و سرمایه گذاری در فناوری های پیشرفته شده و مقامات دولتی تلاش های چشمگیری برای بهبود سلامت بخش مالی انجام داده اند.

 در ژانویه 2012 ، بانک اسکاتلندی کانادا، بانک کلپاتریا (Colpatria) را با قیمت 1 میلیارد دلار به دست آورد و بانک هلم (Helm) توسط یک گروه مالی شیلیایی در اکتبر 2012 با قیمت 1.3 میلیارد دلار خریداری شد.

بانک های تجاری مجازند تمام عملیات اعتباری را به استثنای عملیات لیزینگ و سرمایه گذاری بخش املاک و مستغلات انجام دهند.

بانک های تجاری در کشور کلمبیا بر بازار مالی تسلط دارند و بیش از 80 درصد از دارایی های سیستم مالی را در اختیار دارند.

کیفیت شبکه بانکی کشور کلمبیا به پوشش بانکی کشورهای توسعه یافته نرسیده با این وجود ، تمام نهادهای مالی در حال گسترش زیرساخت ها و پوشش خدمات بانکی خود هستند و دسترسی به بانکداری مجازی بطور چشمگیری بهبود یافته است.

در سال 2009 قانون جدید اصلاح بخش مالی در کلمبیا به تصویب رسید.

این اصلاحات باعث افزایش حمایت از مشتریان مالی و همینطور الزاماتی می شود که مؤسسات مالی هزینه های مربوط به عملیات خود را به درستی فاش کنند.

به کمک این قانون، حق هیچ یک از مشتریان بانکی پایمال نمی شود و مشتریان از حقوق خود به درستی باخبر می شوند.

قانون جدید همچنین با ایجاد ساختار چند صندوقی، انعطاف پذیری بیشتری را برای سیستم صندوق بازنشستگی وارد کرده تا پروفایل های مختلف ریسک سرمایه گذاری را فراهم کند.

این امر به بانک های خارجی و شرکت های بیمه خارجی اجازه می دهد بدون نیاز به یک نهاد محلی کلمبیایی، فعالیت کنند ، اگرچه آنها باید مطابق با تمام الزامات قانونی مربوطه ، شعبه ای را در کلمبیا تأسیس کنند. 

بخش بانکی کلمبیا از 25  بانک تشکیل شده که چهار بانک اصلی موسسات مالی داخلی هستند.

به طور کلی 5700 شعبه بانک تجاری در سراسر این کشور وجود دارد.

بانک جمهوری (Banco de la Republica) بانک مرکزی کلمبیا است در سال 1923 تاسیس شد و وظیفه نظارت بر مقررات پولی و ارزی این کشور را بر عهده دارد.

بزرگ ترین بانک کلمبیا بانکلمبیا (Bancolombia) نام دارد و دفتر مرکزی آن در مدلین است.

جدول

 

رژین میدانی

ارسال نظر

خدمات بیمه ای