شناسه خبر : 8855

اتریش عضو اتحادیه پولی اروپا و تنها واحد پولی آن یورو است؛نظام بانکی این کشور توسعه‌یافته با وضعیت خوب ارتباطی در سراسر دنیا است که برخی از شعب بانکی آن در آمریکا هم حضور دارد.

به گزارش چابک‌آنلاین، همچنین بانک های اتریشی دارای شبکه موثری در اروپای مرکزی، شرقی، جنوب شرقی و همینطور روسیه است. موسسه های مالی آمریکایی که در اتریش فعالیت می کنند شامل امریکن اکسپرس( American Express)، سیتی بانک ( (Citibankو وسترن یونیون ( (Western Union است. 

ساختارهای مالی که در عملیات خارجی فعالیت می کنند بسیار در دسترس اند. 

این ساختارهای خارجی از دسترسی به منابع مالی و بازارهای سرمایه گذاری بدون محدودیت اتریش بسیار لذت می برند. 

شرکت های اتریشی معمولا با شرکت های بزرگ آمریکایی کار می کنند.

اگرچه واحد های کوچک اغلب در انجام فعالیت های بانکی مشکل دارند زیرا بسیاری از بانک های محلی مجبور به گزارش دقیق از ارائه خدمات به مشتریان هستند.

بیش از 700 بانک در اتریش فعالیت می کند. سیستم بانکی اتریش یک سیستم بانکی جهانی است که پتانسیل های زیادی را برای همکاری و کاهش ریسک ارائه می دهد. بانک ها در اتریش به انجمن های صنفی مختلفی سازماندهی می شوند. 

ساختارآن به طور کلی به یک صورت است، اما ممکن است تفاوت های اندکی در مدل های تجاری بانک های فردی وجود داشته باشد: 

ساختار تک لایه : شامل بانک های سهامی، بانک های ساخت و ساز مسکن، موسسه های اعتباری تخصصی و بانک های رهنی می شود.

ساختار دو لایه : شامل بانک های پس انداز و بانک های مشارکتی می شود.

ساختار سه لایه : شامل بانک های Raiffeisen  می شود.

مهم ترین بانک های اتریش به شرح زیر هستند: 

گروه بانکی ارسته (Erste ) :

این بانک در سال 1819 تاسیس شد و بزرگ ترین بانک اتریش به شمار می رود.

این بانک در کشورهای جمهوری چک، اسلواکی، رومانی، مجارستان، کرواسی و صربستان شعبه دارد. این بانک بزرگ ترین بانک اتریش است که خدمات گسترده ای در زمینه بانکی و مالی ارائه می دهد. دارایی کلی این بانک بیش از 250 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

گروه بانکی آر زد بی RZB) ) : 

این گروه یکی از بزرگ ترین بانک های اتریش به شمار می رود و محصولات و خدمات بانکی تجاری و سرمایه گذاری را به افراد و شرکت های چند ملیتی ارائه می دهد. 

همچنین خدمات مالی تأمین مالی ، صادرات و تجارت ، بانکداری خصوصی ، سرمایه گذاری سرمایه ، لیزینگ ، املاک و مستغلات و سایر خدمات مرتبط با بانک را ارائه می دهد. 

دارایی کلی این بانک در سال 2016 حدود 159 میلیارد دلار محاسبه شده است. 

گروه بانکداری بین المللی اتریش ( UniCredit ) :

بانک یونی کردیت اتریش در سال 1855 تأسیس شد و بخش های بانکی شرکتی ، بانکداری خصوصی ، خرده فروشی و سرمایه گذاری را ارائه می دهد و در کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان، بوسنی، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، رومانی، روسیه، اسلواکی، اسلونی، صربستان و ترکیه فعالیت می کند. 

دارایی کلی این بانک در سال 2016 چیزی حدود هزار میلیارد دلار برآورد شده است.

 

رژین میدانی

ارسال نظر

خدمات بیمه ای