شناسه خبر : 8777

سیستم بانکی مجارستان یک سیستم بانکی دو لایه است که بانک ملی مجارستان (بانک Magyar Nemzeti - MNB) سطح اول را اشغال کرده است.

به گزارش چابک آنلاین، هدف اصلی بانک ملی مجارستان دستیابی و حفظ ثبات قیمت است.

حقوق و وظایف بانک مرکزی شامل تشکیل و اجرای سیاست های پولی کشور ، مدیریت تولید و توزیع و مدیریت حسابهای بانکهای تجاری است.

بر خلاف فدرال رزرو ، بانک مرکزی مجارستان فقط مجاز است در صورتی که این اقدامات تهدیدی برای ثبات قیمت تاثیر نداشته باشند، در اهداف اقتصادی دولت نقش داشته باشد.

بانک مرکزی مجارستان همچنین عضو سیستم اروپایی بانک های مرکزی است و با تمرکز بر روابط بین الملل و در مجامع حرفه ای موسسات اقتصادی بین المللی و سازمان های مالی مشارکت می کند.

در سطح دوم، موسسات اعتباری - از جمله بانک ها ، اتحادیه های اعتباری و تعاونی های پس انداز وجود دارند.

این بخش سپرده ها را جمع آوری می کند و خدمات مالی بسیاری به مردم و شرکت های تجاری مجارستان می دهد.

آژانس رتبه بندی معتقد است که بهبود اقتصاد این کشور باعث افزایش کیفیت وام دهیبانک های محلی و حمایت از سودآوری متوسط خواهد شد ، زیرا میانگین سرمایه همچنان پایدار است.

بانک ها در مجارستان به سه دسته بانک های تجاری، بانک های خارجی و موسسه های اعتباری تقسیم می شوند.

مهم ترین بانک های مجارستان عبارتند از:

بانک او تی پی ( OTP ) :

این بانک در سال 1949 تاسیس شد و خدماتی نظیر مبادلات ارزی، بیمه و وام دهی به افراد و شرکت ها در مجارستان، بلغارستان، روسیه، اوکراین، کرواسی، رومانی، اسلوواکی، صربستان و مونته نگرو ارائه می دهد.

در سال 2016 دارایی کلی این بانک 44.66 هزار میلیارد دلار بوده است.

بانک کی اند اچ ( K & H ) :

این بانک در سال 1987 تاسیس شد و خدماتی نظیر مدیریت حساب، سرمایه گذاری، سپرده گذاری، مدیریت مالی پروژه ها، لیزینگ، تجارت اوراق بهادار و بی شماری خدمت گونان دیگر ارائه می دهد. دارایی کلی این بانک در سال 2016 برابر با 11.31 هزار میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بانک ارسته ( Erste Bank ) :

این بانک در سال 1819 تاسیس شده و خدمات خود را به بیش از 2600 شعبه در اتریش، اسلواکی، رومانی، کرواسی و صربستان ارائه می دهد.

دارایی کلی این بانک در سال 2016 چیزی حدود 256 هزار میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بانک بوداپست ( Budapest Bank ) :

بانک بوداپست در سال 1987 تاسیس شده؛ این بانک به افراد، سازمان های تجاری و مشتریان شرکت های مجارستان خدمت می کند.

این شرکت برای خرید خودروهای جدید و دست دوم و تأمین اعتبار تجهیزات از طریق شبکه 94 واحدی خود ، تسهیلات اعتباری و لیزینگ ارائه می دهد.

دارایی کلی این بانک در سال 2016 چیزی حدود 3.95 هزار میلیارد دلار محاسبه شده است.

 

رژین میدانی

ارسال نظر

خدمات بیمه ای