شناسه خبر : 15574

اختصاصی چابک آنلاین؛

بانک‌ها در کشورهای توسعه یافته با به کار بستن چه راهکارهایی راه پیشرفت کسب و کارهای کوچک را هموار می‌کنند؟

به گزارش چابک آنلاین،امروز با هم بررسی می کنیم تا ببینیم بانک آی.سی.بی.سی چین به عنوان یکی از بزرگترین بانکهای این کشور به منظور ارائه خدمات به فعالان اقتصادی چینی و با هدف تسهیل تجارت در این کشور چه خدماتی را به مشتریان ارائه می دهد.   

خدمات حساب، نقطه شروعی برای کارآفرینان است تا از خدمات مالی ارائه شده توسط بانکها احساس رضایت کنند. در سالهای اخیر بانک صنعتی و بازرگانی چین خدمات نوآورانه و انحصاری را برای شرکت های نو ظهور و کوچک ارائه داده تا آنها را در جهت شروعی خوب یاری دهد.  

در سال 2020 – 1.1 میلیون استارتاپ تازه تاسیس در چین افتتتاح حساب خود جهت آغاز فعالیتشان را از طریق سیستم انحصاری بانک آی.سی.بی.سی انجام داده اند.  

افتتاح حساب به صورت آفلاین و آنلاین  

خانم وانگ یک فعال اقتصادی تازه کار در شهر چونگ کینک در این باره می گوید: من انتظار مراحل طولانی برای افتتاح حساب را داشتم اما این کار خیلی سریع انجام شد. در حالی که چنین رخدادی کاملا خارج از تصور من بود اما تمام این فرایند در کمتر از 30 دقیقه انجام شد. اکنون می توانم تمام انرژی خود را صرف راه اندازی تجارت کنم.   

ضمن بهینه سازی فرآیند افتتاح حساب ، این نوآوری همچنین به احراز هویت الکترونیکی جواز کسب مشتریان به منظور آسوده کردن آنها از به همراه بردن کاغذ جواز کسب به شعبه بانک و پر کردن فرم های مربوطه منجر شده است. ضمنا این اقدام روند افتتاح حساب را به طور قابل ملاحظه ای نسبت به قبل تسریع کرده است.  

چاپ مستقیم جواز کسب در بانک 

خانم وانگ می گوید: "من قصد داشتم صبح زود با اتومبیل خود به صف شهرداری بروم و برای گرفتن جواز کسب درخواست بدهم، اما یکی از دوستانم به من خبر داد بدون اینکه احتیاج داشته باشد بین دوایر دولتی و بانک رفت و آمد کند می تواند به صورت بر خط در وبسایت بانک آی.سی.بی.سی جواز کسب  را دریافت کند "   

با وجود قراردادهای منعقده مابین بانک و ادارات مربوطه و همکاری مستمر بین آنها جهت استعلام صحت مدارک ارائه شده و دارا بودن شرایط لازم برای مشتریان،آنها می توانند طی یک بار مراجعه به بانک ، درخواست آنلاین مجوزهای لازم برای کسب و کارشان ، چاپ آن مجوزها به صورت آفلاین و افتتاح حساب های بانکی را به صورت یک جا به انجام برسانند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای