شناسه خبر : 13647

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه بانک‌ها هیچ نوع توافقی برای افزایش نرخ سود بانکی نداشته‌اند، گفت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها باید نرخ ۱۶ درصد را برای سود سپرده یکساله اعمال کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا جمشیدی، در پاسخ به این سوال که آیا بانک‌ها برای افزایش نرخ سود بانکی توافق کرده‌اند، اظهارداشت: بانک‌ها نه به صورت شفاهی و نه به صورت مکتوب هیچ‌ نوع توافقی برای افزایش نرخ سود بانکی نداشته‌اند.

وی در واکنش به این نکته که به‌تازگی بانک‌ها نرخ سود سپرده یکساله را به 18 درصد افزایش داده‌اند و حتی یک بانک و دو موسسه اعتباری نرخ‌ سود سپرده را به 20 درصد رسانده‌اند، گفت: اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد بانک‌ها تخلف کرده‌اند، چون براساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف نرخ سود سپرده در شبکه بانکی باید 16 درصد باشد.

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی اقتصاد کشور آیا نرخ سود سپرده 16 درصد منطقی است، گفت: ممکن است ما هم نظراتی در این زمینه داشته باشیم اما تا زمانی که نرخ توسط شورای پول و اعتبار تغییر نکرده است، بانک‌ها طبق قانون نمی‌توانند آن را افزایش دهند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای