شناسه خبر : 12895

سهرابی گفت:پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از هفته گذشته آغاز شده و بانک مسکن تاکنون ۱۰۰ فقره تسهیلات را پرداخت کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید رضا سهرابی مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ آغاز شده است و هر ساله به نسبت تورم در کشور سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش پیدا می کند، گفت: این افزایش سقف پرداخت تسهیلات با مصوبه هیات دولت انجام می‌شود.

او با بیان اینکه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی بعد از بررسی و تصویب در هیات دولت، توسط شورای پول و اعتبار بررسی تصویب می‌شود و بانک مرکزی آن را به تمامی بانک‌های عامل ابلاغ می‌کند، افزود: بعد از تصویب و ابلاغ پرداخت تسهیلات مسکن روستایی میزان اعطای تسهیلات بین شهرها و روستاهای مختلف تقسیم می شود.

سهرابی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و در تیر ماه امسال ، مصوبه دولت و شورای پول و اعتبار را دریافت کرده است، ادامه داد: خوشبختانه از هفته گذشته پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی در استان‌ها عملیاتی شده و بانک مسکن به عنوان اولین بانک پرداخت تسهیلات را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر کل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: تا به امروز ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی پرداخت شده و بانک مسکن هم پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان  تسهیلات را ابلاغ کرده و تاکنون ۱۰۰ نفر در استان ها تسهیلات را دریافت کرده اند.

سهرابی یادآور شد:از روز شنبه هفته گذشته همزمان با ابلاغ بانک مرکزی، بانک مسکن اقدام به توزیع تسهیلات کرده و ۵۰۰ نفر هم در صف دریافت تسهیلات هستند.

سهرابی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن روستایی، تسهیلاتی ارزان قیمت است، افزود : به عبارتی این وام جزو تسهیلات قرض‌الحسنه محسوب می‌شوند.

سهرابی بیان کرد: نرخ کارمزد تسهیلات ۵ در صد است و متقاضیان تنها کارمزد تسهیلات را پرداخت می‌کنند.

او بیان کرد: سود بازپرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ۱۵ ساله است و به عبارتی اگر زمان ساخت مسکن روستایی یک سال طول بکشد مدت بازپرداخت ۱۴ ساله می‌شود و اگر ساخت مسکن دو سال به طول بکشد و مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۳ سال می شود.

سهرابی با بیان اینکه اولویت دریافت تسهیلات مسکن روستایی متقاضیان واحد های فرسوده هستند، افزود: متقاضیان این واحدها در اولویت قرار دارند و همچنین واحدهایی که دارای کاربری مسکونی هستند می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

مدیر کل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن توضیح داد: واحدهای که ضوابط طرح هادی را رعایت کرده و دارای پروانه باشند در اولویت قرار دارند، همچنین زوج های جوان و خانواده های پر جمعیت که در این واحدها ساکن هستند هم جزو اولویت‌ها برای دریافت این تسهیلات به شمار می‌رود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای