شناسه خبر : 12522

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از پرداخت وام ودیعه مسکن تا هفته آتی خبر داد و گفت: ۱۵ بانک پرداخت این تسهیلات را برعهده خواهند گرفت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «پروانه اصلانی» در خصوص جزئیات پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط، اعلام کرد: مقدمات پرداخت وام ودیعه مسکن که شامل شناسایی و ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط استفاده از این تسهیلات بوده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون اسامی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها اعلام شده است و پیش‌بینی می‌شود با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته در هفته جاری و یا نهایتا هفته آینده، پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط آغاز شود.

اصلانی افزود: ۱۵ بانک از جمله بانک‌های ملت، ملی، سپه، صادرات، پرداخت این تسهیلات را برعهده خواهند گرفت و متقاضیان واجد شرایط می توانند با اعلام قبلی برای دریافت این تسهیلات در زمان اعلام شده به بانک‌ها مراجعه کنند.

وی با یادآوری این مطلب که وام ودیعه مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، در سایر کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمیعت از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است، توضیح داد: سقف وام ودیعه مسکن طبق اعلام رسمی پرداخت می شود مگر آنکه متقاضیان خود درخواست مبلغی پایین‌تر را داشته باشند.

اصلانی گفت: وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن واجد شرایط را به بانک های پرداخت کننده معرفی کرده است. بانک ها ظرف چند روز آینده پرداخت وام ودیعه مسکن را آغاز خواهند کرد.

وی اعلام کرد: هنوز پرداخت ها آغاز نشده است اما پیش‌بینی می‌شود وام ودیعه مسکن با هماهنگی بانک‌ها طی این هفته و یا هفته آتی به واجدان شرایط، پرداخت شود.

 گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند. همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، و اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.

 

  • ناشناس

    من حائز شرایطم و مدارکم کامله ولی به بانک معرفی نشدم از کجا باید پیگیری کنم ممنون

  • مهدی

    سلام آیا من درسال 90 وام مسکن گرفتم وبخاتر مشکلات زندگیم فروختم والان 4سال است که در مشهد مستاجر هستم وکلن رهن خانه 5تومن دارم وکرای خانه ام 750 هزارتومان است و حالا ازاین وام مستاجری بخام بهم تعلق نمیگیره والان افرادی مانند من باید چکار کنندیک فکری هم برای ماها بکنید؟

  • راضیه

    یک ماهی دنبال خونه بودم تازه که قولنامه بستم میخام ثبت نام کنم نوشته تا اطلاع ثانوی نمیدونی بانک مشخص کنی یعنی چی اخه

ارسال نظر

خدمات بیمه ای