شناسه خبر : 10762

مدیر مطالعات اقتصادی شرکت بورس کالای ایران ضمن اعلام آمادگی همه جانبه سازمان بورس کالا در راستای عرضه اموال مازاد بانک‌ها افزود: فعلا اقدامی از طرف عرضه‌کنندگان املاک مازاد صورت نگرفته است.

چابک‌آنلاین، رژین میدانی، جواد فلاح در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین بیان کرد: در سال گذشته و در جلسات متعددی که در این راستا برگزار شد، سازمان بورس کالا اعلام کرد که از لحاظ زیرساختی و مقرراتی آمادگی کامل برای عرضه املاک مازاد شبکه بانکی را دارد.

وی گفت: در نهایت شرکت بورس کالای ایران آمادگی این را دارد که از همین لحظه عرضه املاک مازاد بانک ها را صورت دهد و در این میان، عرضه کننده نیز باید اراده استفاده از این مسیر فراهم شده را برای انجام این اقدام داشته باشد.

مدیر مطالعات اقتصادی شرکت بورس کالای ایران، تصریح کرد:در جلسات با حضور نمایندگان وزرای اقتصاد، مسکن و شهرسازی، شرکت فام و شرکت های کارگزاری، سعی بر این شد که به مسائل پیش روی این اقدام پرداخته شود اما موانع پیش رو غیرکلیدی بودند.

فلاح تشریح کرد: برای مثال، مسائلی از قبیل این که حداقل ارزش یک ملک باید 250 میلیون تومان باشد و یا دارای سند قطعی و یا پایان کار باشد ممکن است محدودیت هایی را ایجاد کند اما با این حال همچنان تعداد قابل توجهی از اموال مازاد بانکی از این فیلترها رد شده و قابلیت عرضه در بورس را دارند.

وی اذعان داشت: بورس کالای ایران در این جلسات برای کاهش محدودیت‌ها نیز اعلام آمادگی کرده اما در ابتدا قصد دارد برای جلب اعتماد ذی نفعان و خریداران، املاک بدون مشکل را عرضه کند.

مدیر مطالعات اقتصادی شرکت بورس کالای ایران اضافه کرد: در فازهای بعدی نیز به سراغ املاکی خواهیم رفت که مشکلات حقوقی اندکی دارند و آن را در قالب اطلاعیه های عرضه برای خریداران ذکر کرده و آن ها را در جریان مشکلات این اموال قرار می دهیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای