شناسه خبر : 8255

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ قانون بودجه از راستی‌آزمایی مجدد معترضان براساس ماده ۱۰ قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت:‌ ۳۵ درصد حذف شدگان یارانه مربوط به تهران است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، حسین میرزایی با اشاره به وضعیت حذف یارانه پردرآمدها اظهار داشت: مهلت آنهایی که نسبت به حذف یارانه خود اعتراض داشتند تمام شده و تا اواسط آبان ماه نتیجه را از طریق پیامک به افراد معترض ارسال می‌کنیم.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 افزود: افراد معترض به دو دسته تقسیم می‌شوند: 1- افرادی که محرز شده وضع مالی خوبی دارند که قطعاً حذف می‌شوند 2- برخی دلایل آوردند که ورشکست شده یا جوان دانشجو، عائله و بیمار دارند. این افراد براساس سیستم مشمول حذف هستند، به دلیل آنکه اطلاعات ورشکستگی یکسال بعد در سیستم‌ها خود را نشان می‌دهد و برای اینکه به کسی اجحاف نشود در این زمینه پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: براساس ماده 10 قانون هدفمندی یارانه‌ها این افراد راستی‌آزمایی می‌شوند؛ این ماده قانونی صراحت دارد: دریافت کمک‌ها و یارانه موضوع مواد 7 و 8 قانون هدفمندی یارانه‌ها منوط به اطلاعات صحیح است؛ در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده دولت مکلف است ضمن جلوگیری از پرداخت درخصوص استرداد وجه پرداختی نیز اقدام قانونی انجام دهد.

این مقام مسئول تأکید کرد:‌ بدین منظور پرسشنامه‌ای تهیه شده و هنگام ارسال پیامک به معترضین دسترسی در سامانه یارانه دهک 10 نیز داده می‌شود؛ پرونده اطلاعات آنها مجدداً بررسی و اگر نیاز باشد به صورت میدانی نیز ارزیابی خواهد شد؛ اگر اطلاعات ارائه شده مغایرت داشته باشد مشمول ماده 10 قانون هدفمندی می‌شوند و علاوه بر قطع یارانه، جریمه نیز باید پرداخت کنند. این جریمه از طریق سازمان مالیاتی به حساب آنها منظور خواهد شد و در حساب‌های بانکی نیز قابل مشاهده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای