شناسه خبر : 7982

رئیس هیات عامل ایمیدرو از اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌های بزرگ به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین، خداداد غریب پور ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، ایمیدرو و بنگاه های بزرگ معدن و صنایع معدنی از محل افزایش سرمایه این شرکت ها، می توانند ظرفیت توسعه این بخش را فراهم کنند.
وی افزود: امسال، بیش از 16 هزار میلیارد تومان سود شرکت ها را تقسیم نکردیم تا آن را در قالب طرح های توسعه‌ای صرف توسعه بخش معدن و صنایع معدنی کنیم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان طی شش ماه 98 بیش از یک هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه خصوصی را جذب کرده است، گفت: ایمیدرو حدود 3.9 میلیارد دلار طرح (33 مورد) تا پایان امسال افتتاح می کند که در حال حاضر بیش از 650 میلیون دلار طرح آماده افتتاح است.
وی ادامه داد: طرح های قابل افتتاح امسال در بخش فولاد، مس، آلومینیوم، سرب و روی، الکترود گرافیتی و زیرساختی است.
مشارکت جمعی برای توسعه اکتشاف
غریب پور با اشاره به برنامه ایمیدرو برای توسعه اکتشافات معدنی کشور با مشارکت جمعی بخش های دولتی و خصوصی، تصریح کرد: ایمیدرو درصدد است با همکاری سازمان های ذیربط شامل سازمان فضایی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه ها و نیز کنسرسیوم شرکت های معدنی و صنایع معدنی، گام های جدید در حوزه اکتشاف بردارد.
وی ادامه داد: وظیفه کنسرسیوم مذکور، اکتشاف معادن است و با در اختیار گرفتن منابع شرکت های بزرگ، ظرفیت اکتشاف کشور را بالا م

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای