شناسه خبر : 19403

تقویت بیمه در این دولت بسیار جدی است

تقویت بیمه در این دولت بسیار جدی است

معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: زمانی قیمت‌های واقعی شکل می‌گیرد که بازارها اصلاح شوند و قیمت‌گذاری واقعی از بازار واقعی تعیین می‌شود، بنابراین بازارهای رانتی و دارای فساد نمی‌توانند قیمت واقعی داشته باشند.

به گزارش چابک آنلاین، محسن رضایی در بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با بیان اینکه در این دولت تقویت بیمه بسیار جدی است، اظهار داشت: در این دولت تلاش می‌کنیم صنعت بیمه بیش از دوره‌های گذشته تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه بیمه یکی از شعبات امنیت اقتصادی است، ادامه داد: هرچه امنیت اقتصادی افزایش پیدا کند رونق اقتصادی هم بیشتر شکل می‌گیرد و بیمه هم ارتباط محکمی با سایر بخش‌های امنیت دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری افزود: باید توجه داشته باشیم که مسائل ایمنی، بهداشتی و بیمه‌ای باید با همدیگر دیده شوند. برای مثال اگر در زمینه سلامت، مسئله بهداشت رعایت نشود به طور قطع ضریب خسارت بیمه در بخش درمان بالاتر خواهد رفت.

رضایی با بیان اینکه امنیت اقتصادی باید بیشتر از گذشته مورد توجه باشد، گفت: اگر توجه ما به امنیت اقتصادی باشد، کارآفرینان و فعالان اقتصادی با دل و جرأت بیشتری وارد کار می‌شوند و می‌توانند به اقتصاد کشور کمک کنند.

وی تاکید کرد: اگر امنیت اقتصادی به معنای واقعی در کشور وجود داشته باشد، فعالان اقتصادی قدم‌های بزرگتری برمی‌دارند و اینجا است که نیاز به تکیه‌گاه محکمی چون بیمه دارند و بیمه باید در این حوزه حضور جدی داشته باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه زنجیره تولید ثروت در کشور ما کامل نیست، بیان کرد: در حالی که در کشورمان مجموعه‌های قوی پتروشیمی فعال هستند اما محصولات این پتروشیمی‌ها در صنایع پایین دستی استفاده نمی‌شود و تمام این محصولات به کشورهای خارجی منتقل می‌شوند که در این شرایط باید تولیدکنندگان همین مواد اولیه کشور خودمان را از سایر کشورها با قیمت گزاف تهیه کنند.

رضایی با بیان اینکه صنعت بیمه باید در این زنجیره ثروت حضور جدی داشته باشد، اذعان کرد: مواد اولیه، مواد واسطه‌ای، نیروی کار، تولید، کارخانجات، فناوری و تجارت از حلقه‌های زنجیره ثروت هستند که این حلقه‌ها در کنار هم زنجیره ثروت را کامل می‌کنند و بیمه باید در تمام این زنجیره حضور داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیمه یکی از اهرم‌های رشد اقتصادی است، گفت: در حالی که رشد اقتصادی به صنعت بیمه کمک می‌کند، یکی از اهرم‌های رشد اقتصادی همان بیمه است.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری ادامه داد: باید از این گسستگی‌های اقتصادی فاصله بگیریم و اقتصاد کشور یکپارچه شود و مدیریت و برنامه‌ریزی در زنجیره ارزش حضور داشته باشد.

رضایی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت این است که زحمات جزیره‌ای تمام مجموعه‌ها، نهادها و شرکت‌ها در کنار هم قرار بگیرند و هم‌افزایی شکل بگیرد.

وی یادآور شد: بیمه بخشی از رونق اقتصادی است به طوری که 200 هزار شغل در صنعت بیمه ایجاد شده و بیمه بخشی از اقتصاد محسوب می‌شود و در سایر بازارها و بخش‌های اقتصادی، صنعت بیمه می‌تواند بسیار اثرگذار باشد و عامل رشد اقتصادی در کشورمان شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه باید در تمام بازارها از جمله بیمه، اصلاحات اساسی شکل بگیرد، تاکید کرد: این روزها عده‌ای می‌پرسند آیا دولت باید در قیمت‌گذاری نقش داشته باشد یا اینکه دولت اجازه دستکاری در قیمت‌ها را دارد و می‌تواند در این زمینه دستورالعمل‌ صادر کند و از سوی دیگر عده‌ای هم بر این باور هستند که در بازار آزاد، دولت نباید نقشی در تعیین قیمت‌ها داشته باشد. معتقدم اصلاح بازارها از جمله بازار بیمه یک مسئله کلیدی برای دولت است و باید بازارها اصلاح شوند.

رضایی ادامه داد: زمانی قیمت‌های واقعی شکل می‌گیرد که بازاها اصلاح شوند و قیمت‌گذاری واقعی از بازار واقعی تعیین می‌شود. بنابراین بازارهای رانتی و دارای فساد نمی‌توانند قیمت واقعی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بازار بیمه نباید برای اینکه مشتری بیشتری وجود داشته باشد، قیمت‌ها غیرواقعی تنظیم شوند، بیان داشت: اگر قیمت‌ها غیرواقعی باشند شرکت‌ها هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

خبر در حال تکمیل می باشد...

ارسال نظر

خدمات بیمه ای