شناسه خبر : 15681

رئیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: فعالیت ۶ هزار شرکت دانش بنیان در کشور باعث ایجاد اشتغال پایدار نیرو‌های متخصص و تحصیلکرده در کشور شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صدا و سیما؛ امروز در سازمان بنادر کشور، ۴ قرارداد ساخت تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی بین شرکت‌های دانش بنیان و سازمان بنادر با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران شرکت‌های دانش بنیان امضا شد.

در این مراسم، محمد صادق خیاطیان یزدی رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یک دهه از تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان می‌گذرد و با توجه به افزایش توانمندی شرکت ها‌ی دانش بنیان، امروزه اعتماد و استقبال خوبی از این شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: فعالیت ۶ هزار شرکت دانش بنیان در کشور باعث شده تا اشتغال پایدار در کشور ایجاد شود همچنین یکی از مزیت‌های این شرکت‌ها استفاده از منابع انسانی متخصص و تحصلیکرده است.

خیاطیان با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان نقش مهمی در توسعه اقتصادی و فناوری در کشور دارند گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک‌نظام مناسب در جهت شناسایی شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرد تا بتواند خدمات حمایتی را برای این شرکت‌ها فراهم کند.

وی تصریح کرد: "تولید بار اول"، یکی از نیاز‌های دستگاه‌های اجرایی کشور بود که دستگاه‌های اجرایی با استفاده از شرکت‌های دانش بینان، فرهنگ خرید تولید داخل را توسعه دادند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهو v تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان توانستند توانمندی خود را در حوزه تولید بار اول L نشان دهند.

وی ادامه داد: ۳۷ پروژه با همکاری دستگاه‌های مختلف در دست اقدام داریم که قرارداد آن به مرحله تایید و ابلاغ رسیده و ارزش این قرارد‌ها بیش از ۳۰ میلیون دلار است.

خیاطیان افزود: پروژه‌های شرکت‌های دانش بنیان سالانه حدود ۳۳۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی دارند که امید است با توسعه این شرکت‌های صرفه جویی ارزی بیشتری در کشور داشته باشیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای