شناسه خبر : 14740

مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی گفت: برای اجرای عدالت، دولت باید سهم خود از متناسب سازی حقوق بازنشستگان را پرداخت کند و حداقل ۹۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ بابت این طرح به تامین اجتماعی اختصاص دهد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، علی جهانی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در نشست مشترکی که با حضور رؤسا و مسئولان کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان و شهرستان‌های تهران برگزار شد،به ضرورت تحلیل مسائل مستمری بگیران از منظر فرهنگی اشاره کرد و گفت: تحلیل و تبیین مسائل و امور مرتبط با حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران باید از منظر فرهنگی و اجتماعی در کنار بررسی های کارشناسی و تخصصی با مدیریت مناسب و توسعه محور ارتقاء یابد.

وی افزود: کانون‌های بازنشستگان و مستمری بگیران استان و شهر تهران به واسطه تعداد افراد تحت پوشش، یک سوم اعضای کانون‌های کارگری و مستمری بگیر را تشکیل می‌دهند که به عنوان یکی از بزرگترین کانون‌های کارگری در سطح کشور تلقی می‌شود.

جهانی به پرداخت بدهی‌های انباشته شده دولت به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: برای اجرای عدالت، دولت باید سهم خود از متناسب سازی حقوق بازنشستگان را پرداخت کند و حداقل 90 هزار میلیارد تومان در سال 1400 بابت این طرح به تامین اجتماعی اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه نسبت پشتیبانی بیمه شده به مستمری بگیر نیز کاهشی است و این امر تعادل منابع و مصارف سازمان را با مشکل مواجه می‌کند، افزود: در حال حاضر، سازمان تامین اجتماعی بیش از سه میلیون مستمری بگیر دارد که با افراد تبعی آنها به بیش از 7 میلیون  نفر می رسد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به استقرار طرح سه جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: طرح اعمال سه جانبه‌گرایی، اصلاح ساختار و احیای شورای عالی و حضور نمایندگان بازنشستگان و مستمری بگیران با هدف مشارکت نمایندگان تشکل‌ها در اداره امور کلان سازمان تامین اجتماعی که همواره یکی از مطالبات به حق محسوب می‌شود، برای مشارکت و رضایتمندی ذینفعان سازمان اعم از بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری‌بگیران را فراهم خواهد آورد.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار، اعتبار تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران ده برابر افزایش یافته است، افزود: در تلاش هستیم موانع موجود برای آن افرادی که نتوانستند از این تسهیلات استفاده کنند را مرتفع کنیم.

جهانی به فرمول متناسب سازی مشاغل سخت و زیان‌آور تأمین اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: تجدید نظر و اصلاح احکام جدید متناسب سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور توسط کارشناسان مربوطه بررسی و اعمال شده است.

 

  • ناشناس

    باسلام ما بازنشستگان تامین اجتماعی انتظار داریم همسان سازی قبل از عید انجام بگیرد

  • ناشناس

    دولت محترم لطفا بدهیتو به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کن .

ارسال نظر

خدمات بیمه ای