شناسه خبر : 13470

رئیس انجمن ملی خرما گفت: امسال تولید خرما با رشد اندک نسبت به سال قبل به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، محسن رشید فرخی رئیس انجمن ملی خرما، درباره آخرین وضعیت برداشت خرما اظهار کرد: هم اکنون خرما پیارم تولید استان هرمزگان در حال برداشت است که تا ۲ هفته آینده به پایان می‌رسد.

او با اشاره به اینکه برداشت خرما به پایان رسیده است، افزود: امسال تولید خرما با رشد اندک نسبت به سال قبل به بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن می‌رسد.

رشید فرخی درباره آخرین وضعیت صادرات خرما بیان کرد: با توجه به شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا هم اکنون مشکلاتی سد راه صادرات خرما است که انتظار می‌رود با اعمال مدیریت صحیح تا پایان سال، صادرات به نتایج خوبی برسد.

این مقام‌مسئول متوسط قیمت هر کیلو خرما مضافتی را ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی از جمله سم، کود و غیره کشاورزان نسبت به این نرخ اعتراضاتی دارند.

رئیس انجمن ملی خرما ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید از جمله گرانی ۴ تا ۵ برابری سم و کود، تورم و غیره، از مسئولان ستاد تنظیم بازار تقاضا داریم که اجازه دهند قیمت را عرضه و تقاضا مشخص کند تا از این حیث تولیدکننده، مصرف‌کننده و صنایع تبدیلی متحمل زیان نشود.

او در پایان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد خرمای تولیدی در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: امسال سعی کرده‌ایم تا تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی در بحث بسته بندی را برای رعایت حال مصرف کنندگان داشته باشیم، بدین منظور انجمن خرما قبل از فصل برداشت به اقصی نقاط استان‌های خرما خیز دستورالعمل‌های لازم را ارسال کرده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای