شناسه خبر : 13257

مدیرکل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با اجرای کامل فعالیت پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار، مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار در ایران از ۷۲ روز بر اساس شاخص‌های بین المللی بانک جهانی به سه روز رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرتضی ادب افزود: این موضوع در راستای برنامه تحول قضایی بخصوص تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با محوریت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راه اندازی شده است.

وی گفت: با نهایی شدن استقرار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در شهر تهران و آغاز به فعالیت پنجره واحد فیزیکی مذکور در استان های منتخب مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار در ایران به کمتر از سه روز کاهش یافت.

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه فرآیند های ثبت اشخاص حقوقی در اجرای برنامه های مصوب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور الکترونیکی شده است و اکثر خدمات بصورت غیرحضوری ارائه می شود، بیان کرد: در اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و ضرورت ارائه خدمات دستگاه ها بصورت مشترک، بر اساس اهداف برنامه تحول قضایی و اجرای مصوبات هیات مقررات زدایی با استقرار پنجره واحد فیزیکی و ایجاد پیشخوان های دستگاه های متولی دخیل در این فرآیند (سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...) با تجمیع خدمات، ضمن ایجاد فضای مناسب برای فعالان کسب و کار با هم پوشانی مدت زمان اجرای خدمات، این امر موجب کاهش چشمگیر مدت زمان در شاخص شروع کسب و کار گردیده که بی ترید این اقدام ضمن ارائه خدمات مطلوب و مشترک به فعالان کسب و کار، موجب بهبود رتبه کشور در فضای کسب وکار می گردد.

ادب با اشاره به کاهش زمان لازم برای شروع کسب و کار افزود: بر این اساس متقاضیان راه اندازی کسب و کار به واسطه «پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار» می تواند همزمان با تاسیس شخصیت حقوقی تمامی اقدامات اولیه را در تشکیل پرونده مالیاتی، پلمب دفاتر قانونی و ثبت در سامانه تامین اجتماعی را ظرف مدت اشاره شده اقدام و کارشان را آغاز کنند.

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در راستای بهبود شاخص کسب و کار راه اندازی شده و مهمترین موضوعی که در پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار مورد تاکید است، کاهش زمان آغاز به کار یک کسب و کار است.

وی با بیان این موضوع که پیش از این بیش از ۷۲ روز برای انجام گام های مختلف و لازم کسب و کار زمان نیاز بود، افزود: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار ضمن تلفیق خدمات مبادی ذیربط در این امر و با بهره گیری از فن آوریهای نوین و همچنین حضور و مشارکت اتاق بازرگانی ، ابراز امیدواری کرد که این پنجره واحد بتواند رتبه ایران در شاخص کسب و کار بین المللی را ارتقاء دهد.

ادب گفت: در راستای تکالیف اسناد فرادستی دستگاه های اجرایی و مبادی متولی صدور مجوز مکلف به ساماندهی و الکترونیکی نمودن مجوزها و ارائه آن بخصوص در اجرای پروژه هویت هوشمند اشخاص حقوقی هستند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای