شناسه خبر : 13144

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۶۶ شرکت را صادر کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، علی بیگ‌زاده درباره افزایش سرمایه‌های درخواست شده از ابتدای سال تا کنون، گفت: مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۶۶ شرکت را صادر کرده است و مبلغ کل مجوزهای ارائه شده در این بازه زمانی معادل ۵۵۰ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۶۶ ریال بوده است.

وی افزود: بر اساس مجوزهای صادره، ۴۷ درصد افزایش سرمایه‌ها  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، ۲۵ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، ۱۶ درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته ها تأمین شده‌اند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس افزود: به این ترتیب، تعداد مجوزهای صادره افزایش سرمایه در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۸۰ درصد تعداد مجوزهای صادره در کل سال ۹۸ بوده است.

وی به مجوز افزایش سرمایه‌های صادر شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۸ تعداد ۵۱ مجوز افزایش سرمایه در سازمان بورس به ثبت رسید که مبلغ آن بالغ بر ۶۸ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۹۵۵ ریال بود و در پایان سال ۹۸ این تعداد مجوز ها به ۱۴۶ عدد و مبلغ آن نیز به ۱ میلیارد و ۹۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۶۶ ریال رسید.

بیگ‌زاده در خصوص روند پذیره‌نویسی اوراق بدهی نیز گفت: در سال جاری دو اوراق اجاره به مبلغ ۱۲ میلیون ریال و ۶ اوراق سلف موازی استاندارد به مبلغ ۶۰میلیون ریال و همچنین ۲۳ اوراق مرابحه عام به مبلغ ۸۱۷ میلیون و ۳۵ هزار و ۶۲۵ ریال در سازمان بورس پذیره‌نویسی شده است.​

ارسال نظر

خدمات بیمه ای