شناسه خبر : 12993

قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هزینه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز ۵ برابر جریمه‌ای است که متخلفان بابت حفر آن، پرداخت می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد حاج رسولی‌ها‌ با اشاره به بازدارنده نبودن جریمه در نظر گرفته شده برای حفر چاه غیر مجاز افزود: جریمه حفر یک چاه غیرمجاز حدود یک میلیون تومان است که این رقم مانع از بروز این تخلف نمی‌شود.

وی با اشاره به تصویب طرح تعادل بخشی سفره ها‌ی آب زیر زمینی در سال ۹۴ گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۶۹ هزار حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است که این رقم تا پیش از اجرای طرح سالانه ۳ تا ۴ هزار حلقه چاه بوده است.

قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای مسدود سازی چاه‌های غیرمجاز افزود: به ازای هر ۳ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده ۲ حلقه چاه غیرمجاز جدید حفر می‌شود که این روند سبب شده تا از ۳۴۰ هزار حلقه چاه غیر مجاز موجود در کشور از سال ۹۴ تا کنون فقط ۲۰ هزار حلقه مسدود شود که دلیل این رویه بازدارنده نبودن جرایم درنظر گرفته شده برای متخلفان است.

حاج رسولی‌ها ادامه داد: در صورت پرشدن چاه‌های غیرمجاز براساس برنامه ریزی‌های انجام شده باید مانع از برداشت ۳ میلیارد مترمکعب آب می‌شدیم این درحالی است که به دلیل حفر مجدد چاه غیرمجاز جدید تاکنون توانستیم مانع از برداشت یک میلیارد مترمکعب آب از این چاه‌ها شویم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای