شناسه خبر : 12761

رئیس سازمان امور مالیاتی از اقامه دعوای سازمان امور مالیاتی علیه برخی دستگاه‌های دولتی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صدا و سیما،  پارسا گفت:علیه برخی دستگاه های دولتی که داده ها و اطلاعات خود را در اختیار این سازمان قرار نمی دهند از طریق دادستانی اقامه دعوای قضایی و اعلام جرم کرده‌ام.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت اتصال سامانه‌های دستگاه های مختلف دولتی به یکدیگر و استفاده از این اطلاعات گفت: اجزای مختلف حاکمیت باید به داده‌ها و اطلاعات سایر اجزا دسترسی داشته باشند و این موضوع در جهان امروز برای اداره کشور ضروری است .
وی با اشاره به ضرورت استفاده از برخی داده ها در خصوص تصمیم‌گیری های مالیاتی گفت:دولت اجازه دارد که امکان استفاده از این اطلاعات را به اجزا و دستگاههای مختلف بدهد.
وی افزود: در همین راستا سازمان امور مالیاتی نیز برای استفاده از اطلاعات برخی دستگاه ها اقدام کرده و علیه انهایی که از دادن این اطلاعات خودداری کرده‌اند اقامه دعوا شده و در حال پیگیری است.
وی افزود: در خصوص تعداد دیگری از دستگاه ها نیز که اطلاعات نداده اند با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کل کشور صحبت کرده‌ایم تا تخصیص منابع آنها را انجام ندهند و به مرور این دریافت اطلاعات تکمیل خواهد شد .

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای