شناسه خبر : 12130

رییس جمعیت هلال احمر اعلام کرد که یک میلیون ویال واکسن آنفلوآنزا وارد می شود تا هر دو بیماری آنفلوآنزا و کرونا را به صورت همزمان نداشته باشیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی درباره اقدام های جمعیت هلال احمر در زمینه مقابله با کرونا، گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور، تمهیدات لازم در زمینه مقابله با آن اندیشیده شده است و واردات واکسن را در دستور کار داریم که در مرحله نخست یک میلیون ویال واکسن را وارد می‌کنیم.

وی توضیح داد که  کارهای اولیه انجام شده و به هر مقدار که نیاز باشد واکسن از سوی جمعیت هلال احمر وارد خواهد شد تا هر دو بیماری آنفلوآنزا و کرونا را به صورت همزمان نداشته باشیم و حداقل در افراد پر خطر کمترین میزان بیماری را داشته باشیم تا بتوانیم بر هر دو بیماری فائق بیاییم.

همتی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم پیاده روی اربعین بستگی به وضعیت کرونا در کشور ایران و عراق دارد، افزود: با توجه به ارتباط نزدیک ۲ کشور، اگر کرونا قابل کنترل شود مراسم پیاده روی زائران اربعین را داریم. وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان مسئول کارگروه امداد و نجات، آمادگی دارد هر زمان که ستاد مرکزی اربعین تصمیم بگیرد و ابلاغ کند در اسرع وقت همه سازو کارهایی را که از قبل اندیشیده شده است به کار می گیریم تا مردم با راحتی و آرامش برای زیارت به کشور عراق عزیمت کنند.

وی تاکید کرد: تاکنون ابلاغ رسمی در زمینه برگزاری مراسم پیاده روی اربعین، داده نشده و منتظر هستیم تا ستاد مرکزی اربعین این نتیجه را اعلام کند، ما آمادگی کامل برای خدمت به زوار گرانقدر داریم .

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای