شناسه خبر : 11955

سخنگوی صنعت برق: ۱۰ درصد شبکه‌های برق کشور فرسوده است که حذف این شبکه‌ها در مدت سه سال در اولویت ماموریت‌های صنعت برق قرار دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به چالش صنعت برق در تامین زمین برای احداث شبکه برق در کلانشهر‌ها افزود: احداث شبکه برق در این شرایط، سبب افزایش هزینه‌ها و در برخی موارد سبب طولانی شدن و یا به نتیجه نرسیدن طرح می‌شود.
وی با اشاره به وجود تجهیزاتی با ابعاد کوچکتر و نیاز کمتر به زمین بزرگ برای احداث گفت: ما به دنبال استفاده از سازوکار جدید هستیم که از جمله آن پست‌های gls است که با کاهش ۹۰ درصدی به زمین نسبت به پست‌های قدیمی امکان خدمات دهی را تسهیل می‌کنند.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: استفاده از فضای زیرزمینی و زمین‌های بجامانده از پست‌های قدیمی راهکار احداث مراکز جدید است.
رجبی مشهدی با اشاره به احداث شبکه‌های برق بصورت دفنی گفت: در این روش هزینه‌های احداث بسیار کاهش می‌بابد، اما به دلیل ایجاد محدودیت‌های ترافیکی استفاده از این روش به راحتی امکانپذیر نیست.
وی با بیان اینکه روش سوراخ کاری جهت دار افقی راهکار دیگری برای احداث شبکه‌های برق است افزود: در این روش که هم اکنون در مشهد درحال انجام است هزینه‌های احداث شبکه به یک چهارم کاهش یافته و روند اجرای آن نیز سرعت می‌یابد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای