شناسه خبر : 9937

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: توسعه بیمه الزامی و اجتناب‌ناپذیر است؛ زیرا بیمه به دنبال آسایش و آرامش بیشتر برای جامعه است.

به گزارش چابک‌آنلاین، اسماعیل نجار روز دوشنبه در جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران با ابراز امیدواری نسبت به تصویب لایحه تاسیس صندوق بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه در مجلس شورای اسلامی در آینده ای نزدیک ابراز امیدواری کرد و افزود: امیدواریم با نامه ای که اخیرا به معاون اول رییس جمهوری نگاشته ایم و دستوری که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برای تقبل هزینه اولیه تاسیس صندوق توسط دولت داشته اند، این لایحه به زودی در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه 44 حادثه شناخته شده در جهان وجود دارد و از این تعداد 34 حادثه در ایران رخ می دهد، ادامه داد: رتبه ایران در بلایای طبیعی در جهان 10 و در آسیا رتبه 4 را دارد.

نجار با بیان اینکه اقلیم ایران بعد از 19 سال خشکسالی و پیامدهای بعد از آن، دستخوش تغییر شده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه در کشور ما باور به بحران وجود ندارد اما با تصویب قانون مدیریت بحران در مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان، ظرفیت های خوبی برای تمامی دستگاه ها و بخش های کشور از جمله بخش خصوصی جهت پیشبرد امر مدیریت بحران ایجاد شده است.

در ادامه این نشست برخی از مدیران عامل و اعضای شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران به بیان نقطه نظرات خود در زمنیه مدیریت بحران پرداختند.

پیش از سخنان نجار، حمید کردبچه رییس پژوهشکده بیمه نیز در سخنانی با تقدیر از رویکرد سید محمد کریمی دبیرکل سندیکا جهت تعامل بیشتر بین پژوهشکده و سندیکا با بیان اینکه در کنار هوش مصنوعی، موضوع تغییرات اقلیم بسیار از صنایع از جمله صنعت بیمه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، خاطر نشان کرد: در مواجهه با تغییرات اقلیم به دنبال تدوین نقشه راهی برای صنعت بیمه هستیم که در تدوین بخش عملیاتی به همکاری بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران ایران نیازمندیم.

کردبچه همچنین با اشاره به در دست طراحی بودن سامانه محاسباتی برای  برای محاسبه ریسک زلزله جهت استفاده صنعت بیمه ، از تهیه نقشه راه برای سیل های اخیر خبر داد.

گفتنی است اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با دعوت دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران صبح  امروز دوشنبه 21 بمهن در جلسه شورای عمومی سندیکا حضور یافت.

در چهارماه گذشته و در جلسات پیشین شورای عمومی سندیکای بیمه گران، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس و  اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، امیدعلی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی کشور و  شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار دعوت شده بود و آنها نیز در این جلسات حضور داشته اند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای