شناسه خبر : 9845

کردستان رتبه اول تولید نسخه الکترونیک کشور را دارد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور درمان بیمه تأمین اجتماعی کردستان گفت: این استان با تولید ۵۰ درصد نسخه الکترونیکی کشور رتبه اول را در بین استان‌های مختلف به خود اختصاص داده است.
هوشنگ فولادی افزود: فرآیند رسیدگی به اسناد پزشکی در این استان کاملا الکترونیکی شده است و پزشکان نیز همواره با اسقبال چشمگیر این روند را ادامه می‌دهند.
فولادی گفت: در ۹ ماهه سال جاری هفت هزار و ۲۰۹ فقره جراحی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این بیمه در استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه خود از ۲ درصد کاهش برخوردار است.
وی افزود: عمل‌های جراحی انجام شده نسبت به هفت هزار و ۳۹۳ مورد مدت مشابه سال گذشته از ۲ درصد کاهش برخوردار است که از این تعداد جراحی‌های متوسط سهم ۴۹ درصدی و جراحی‌های کوچک سهم ۳۱ درصدی و جراحی‌های بزرگ نیز سهم ۲۰ درصدی دارد.
وی اضافه کرد: در آمار منتهی به آذر امسال ۲ هزار و ۲۱۱ فقره جراحی کوچک، سه هزار و ۵۸۹ فقره جراحی متوسط و یک هزار و ۴۰۹ فقره جراحی بزرگ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان انجام شده است.
فولادی با اشاره به اینکه در این مدت ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی و درمانگاهی این بیمه در استان به ۷۹ درصد رسیده است افزود: در این مدت بیمه شدگان ۵۸۴ هزار و ۹۱۷ بار به پزشک‌های عمومی، ۱۱۳ هزار و ۶۸۷ بار نیز به پزشک‌های متخصص و ۷۴۹ هزار بار به صورت مراجعه سرپایی به مراکز درمانی این بیمه مراجعه کرده اند.
وی اضافه کرد:در سال جاری برای درمان بیمه شدگان این استان ۳ هزار و ۶ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار مصوب شده که شامل یک هزار و ۵۸۳ میلیارد و ۶۰۳ میلیون ریال هزینه درمان غیر مستقیم و یک هزار و ۴۲۲ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال هزینه درمان مستقیم است.
معاون درمان بیمه تأمین اجتماعی کردستان گفت: هزینه درمان مستقیم این استان در سه بخش شامل ۵۰ میلیارد ریال اختصاصی، یک هزار و ۳۰۱ میلیارد و ۵۱۰ هزار ریال جاری و ۷۱ میلیارد و۶۷ میلیون ریال عملیاتی است.
فولادی افزود: خرید ۲ دستگاه اتو آنالیزور آزمایشگاه، جذب پنج پزشک متخصص، شروع بکار بخش LDR بیمارستان سنندج و اجرای استقرار استاندار‌های بیمارستان دوستار کودک و مادر از دیگر خدمات اجرا شده در مراکز درمانی این بیمه در کردستان است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای