شناسه خبر : 9772

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های ایران گفت: در حال حاضر برخی از صندوق‌های بیمه‌گر حدود یک سال به مراکز آزمایشگاهی بدهکارند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد وجگانی رئیس انجمن آزمایشگاه‌های ایران اظهار کرد: امروزه رشته‌های تخصصی آزمایشگاهی متعددی در کشور راه اندازی شده است که افراد متخصص در رشته‌های مختلف می‌توانند نیازهای آزمایشگاه را پوشش بدهند و این عرصه متنوع نیازمند کارشناسان متعدد در بخش‌های مختلف و در کنار یکدیگر است.

او گفت: انجام کارهای گروهی و به اصطلاح تیم ورک یک ضرورتی در آزمایشگاه‌ها محسوب می‌شود و باید افراد برای انجام امور مرتبط در آزمایشگاه یکدیگر را به رسمیت بشناسند.

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های ایران تاکید کرد: بر اساس قانون و کلی کروم‌های آموزشی باید در کنار یکدیگر انواع تخصص‌های مختلف قرار گرفته تا بتوانند خدمات خوبی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

وجگانی با اشاره به اینکه در برخی موارد یک سری تعارضات پیش می‌آید که پیشتر جنبه‌های غیر علمی دارد،‌ افزود: متاسفانه در برخی موارد افرادی یه صورت تنگ نظری عمل می‌کنند و باعث ایجاد مشکلاتی در کار حرفه‌ای دیگران می شوند اما به طور کلی امیدارم که با روش‌هایی علمی و منطقی و قانونی اینگونه تعارضات از بین برود.

او بیان کرد: اگر تعارضات بین رشته‌ای فعالیت‌های صنفی را محدود کند یا باعث ایجاد مانعی جهت انجام فعالیت‌های حرفه‌ای کار آزمایشگاهی شود مطمئناً این گونه اقدامات ارائه خدمات به مردم را دچار مشکل می‌کند و سلامت مردم تهدید شود.

فعالیت شش هزار مرکز آزمایشگاهی در کشور

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های ایران ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به 6 هزار آزمایشگاه در کشور فعالیت می‌کنند که اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه باعث ایجاد مشکل در فعالیت آزمایشگاه‌ها کرده بود که با برنامه‌ریزی خوب وزارت بهداشت و دیگر سازمان‌های ذیربط تاثیر منفی تحریم‌ها در فعالیت آزمایشگاه‌ها به حداقل رسیده است.

وجگانی گفت: امروزه به دلیل مشکلات نقدینگی و پرداخت دیر هنگام مطالبات مراکز آزمایشگاهی از بیمه‌های آنها دچار یکسری مشکلات و چالش شده‌اند و اقتصاد آزمایشگاه‌ها تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است.

او یادآوری کرد: در حال حاضر برخی از صندوق‌های بیمه‌گر نزدیک به یکسال به مراکز آزمایشگاهی بدهی دارند و همین مسئله نقدینگی آزمایشگاه‌ را دچار چالش‌هایی کرده است.

رئیس انجمن آزمایشگاه‌های ایران افزود: تعرفه‌های آزمایشگاهی متناسب هزینه های جاری کشور نیست و مشکلاتی را در این مراکز ایجاد کرده است و به دلیل مشکلات اقتصادی میزان مراجعه به مراکز آزمایشگاهی می‌تواند تا حدی کاهش پیدا کند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای