شناسه خبر : 9742

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از برنامه تامین مالی صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی از طریق انتشار اوراق در بورس خبر داد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایمیدرو،خداداد غریب پور در نشستی که با حضور جعفر سرقینی معاون وزیر صمت، رئیس هیئت عامل ایدرو، رئیس خانه معدن ایران، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی طی امسال ۳۵۰ میلیارد تومان بود که در سال آینده این رقم تا ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی افزود: با توجه به نقش حمایتی صندوق، برنامه افزایش سرمایه این شرکت تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان هم مورد حمایت ایمیدرو است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو اضافه کرد: با توجه به نیاز روزافزون صنایع معدنی به مواد خام و به دلیل اینکه بخش استخراج مواد معدنی در ابتدای زنجیره تولید است، تقویت ناوگان استخراج و حمل مواد معدنی در معدن مورد توجه قرار گرفته است که این موضوع افزایش سرمایه صندوق تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان را توجیه پذیر می‌کند.

غریب پور ضمن اعلام اینکه وظایف صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی توسعه خواهد یافت، گفت: حضور در برنامه اکتشافات جدید و تامین تجهیزات اکتشاف و حفاری، توسعه ناوگان حمل و نقل در معادن و همچنین تقویت نقش حمایتی صندوق در طرح احیا معادن کوچک از جمله وظایف صندوق خواهد بود.

وی با تاکید بر برنامه ریزی برای "معدنکاری در عمق" افزود: ایمیدرو توسعه حوزه سنگ‌های تزیینی و همچنین سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را آغاز کرده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: در این زمینه نخستین بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان اصفهان راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه این حوزه با حداقل سرمایه گذاری نیز ممکن خواهد شد، افزود: توسعه این بخش در نقاطی از کشور که در این حوزه ظرفیت دارند، اشتغالزایی قابل توجهی با کم‌ترین سرمایه گذاری را در پی خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کمیته مالی طرح اجرا و فعال سازی معادن کوچک در اختیار صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی است، گفت: صندوق بیمه یک نهاد مطمئن برای توسعه معادن کشور است و این مجموعه علاوه بر اجرای برنامه‌های خود، می‌تواند در نوسازی ناوگان حمل و نقل معادن موثر واقع شود.

غریب پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری جشنواره و نمایشگاه "اینوماین ۲" که هم اکنون در حال برگزاری است، افزود: سال گذشته ۱۳۰ ایده به جشنواره ارایه شد که طی امسال تعداد ایده‌ها با رشد چشمگیری تا ۴۰۰ ایده افزایش یافت.
وی گفت: ایمیدرو فضای تعامل و مشارکت در پیشبرد اهداف این حوزه را اولویت قرار داده است و اعتقاد داریم برای تصمیم سازی و تصمیم گیری درست در برنامه ریزی و اجرا، مسئولان باید گرد هم آمده، تا دستیابی به اهداف اقتصادی کشور را سرعت بخشیم.

جعفر سرقینی معاون معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت نیز در این نشست تصریح کرد: اکنون صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی می‌تواند برای تحقق اهداف آتی، بر روی افزایش سرمایه تا سقف هزار میلیارد تومان تمرکز کند.
جعفر سرقینی ابراز امیدواری کرد که با افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی شاهد افزایش کارایی و اثربخشی این نهاد در توسعه معادن خصوصی باشیم.

رئیس خانه معدن ایران نیز در این نشست با اشاره به خدمات صندوق بیمه معدن گفت: طی سال‌های اخیر شاهد رشد و تنوع بخشی در خدمات این نهاد به معدنکاران بوده ایم.

محمد رضا بهرامن تاکید کرد: رشد جایگاه صندوق سبب ارتقای بخش معدن خواهد شد از این رو حمایت از جایگاه صندوق به نفع جامعه معدنکاری ایران می‌شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای