شناسه خبر : 9720

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص قرار گرفتن اختلالات خونریزی دهنده ارثی در گروه بیماران خاص و حمایت بیمه‌ای رایگان از این افراد گفت: طبیعی است که اگر این موضوع و یا هر بیماری دیگری توسط قانونگذار اعلام یا در شورای عالی بیمه تصویب شود، سازمان‌های بیمه‌گر از جمله سازمان بیمه سلامت موظف به پوشش بیمه‌ای این بیماران خواهند بود.

به گزارش چابک‌آنلاین، حنان حاجی محمودی ادامه داد: قرار گرفتن برخی بیماری‌ها در گروه بیماران خاص در دبیرخانه شورای عالی بیمه مطرح شده و سازمان‌های بیمه‌گر به تنهایی نقشی در اینکه بیماری را جزء بیماری خاص قرار دهند، ندارند.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: درحال حاضر ۵ گروه بیماری شامل بیماران دیالیزی، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش قرار دارند و بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه‌ای دریافت نمی‌کند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت توجه ویژه‌ای به پرداخت به موقع مطالبات داروهای خاص دارد، گفت: این سازمان به طور مستقیم با شرکت‌های توزیع کننده دارو ارتباط مالی نداشته و داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها پس از وصول مطالبات‌شان موظف به پرداخت به موقع مطالبات این شرکت‌ها هستند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای