شناسه خبر : 9715

وزیر کار در جلسه بررسی مشکلات و مسائل شرکت‌های دانش بنیان بر اختصاص شعب ویژه تامین اجتماعی برای رسیدگی به امور بیمه‌ای شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در جلسه‌ای که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، برگزار شد، به تصویب بخشنامه‌ای که در راستای بسته اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای این بخشنامه کارگروه مشترکی بین سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های دانش بنیان به منظور رفع ابهام در امور اجرایی شرکت‌های فعال دانش بنیان تشکیل شده است.

وی بر همکاری و تعامل سازمان تامین اجتماعی و مجموعه وزارت کار با شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد.

وزیر کار لزوم تغییر نگرش در موضوع آینده کار را مهم دانست و افزود: با توجه به شرایط حال و آینده بازار کار باید اصلاحاتی در این زمینه شکل گیرد.

در این جلسه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر رسیدگی به امور حسابرسی دفاتر شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در امور پژوهش‌ها در صورتی که مغایرتی با قانون نداشته باشد، تاکید کرد. در این جلسه سورنا ستاری (معاون علمی رئیس جمهور) نیز دغدغه‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان ازجمله در زمینه  مسائل بیمه‌ای و بخشودگی جرایم بیمه‌ای این شرکت‌‌ها را مطرح و از همکاری و تعامل وزیر کار در زمینه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی قدردانی کرد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای