شناسه خبر : 9670

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: امسال پنج هزار و ۱۷۶ هکتار از کشت پاییزه شامل گندم، جو و کلزا در این شهرستان توسط کشاورزان بیمه شد.

به گزارش چابک‌آنلاینی به نقل از ایرنا، محمد عباسی اظهار داشت: سه هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین های زیر کشت گندم، یکهزار و ۱۴۱ هکتار جو و ۳۳۵ هکتار کلز تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۹ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان ری زیرکشت پاییزه رفته است، خاطرنشان کرد: بیمه اراضی کشاورزی در راستای کاهش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد که باید کشاورزان برای کم کردن خسارات احتمالی خود مشارکت بیشتری در این حوزه داشته باشند.

عباسی اضافه کرد: زمان بیمه اراضی کشاورزی از اول مهر آغاز شده است و برای مشارکت بیشتر کشاورزان مهلت ثبت نام در آن تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری نیز تمدید شده است.

این مسئول کمبود نقدینگی و اختلاف نظر در برآورد خسارات بین کشاورزان و کارشناسان بیمه را از اصلی ترین عوامل کاهش مشارکت در این حوزه خواند و افزود: قیمت بیمه کشاورزان برای هر هکتار بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برآورد شده است که می تواند ضامن خوبی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری کشاورزان ری باشد.

عباسی یادآور شد: بیمه اراضی کشاورزی امسال که احتمال یخ زدگی، بارش باران و تگرگ شدید در بهار وجود دارد می تواند جلوی ضرر و زیان احتمالی کشاورزان شهرستان ری تا حد قابل توجهی بگیرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

شهرستان ری رتبه اول تولید گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی‌جات، شیر و رتبه دوم تولید جو و تخم مرغ را در استان تهران دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای