شناسه خبر : 9662

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ هزار نفر از هنرمندان تمامی رشته‌های صنایع دستی بیمه می‌شوند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی کریمی با اشاره به ۲۴ هزار بیمه شده تحت پوشش صندوق، افزود: ۶۲۰ خانوار مستمری بگیر در استان وجود دارد، ضمن اینکه طی ماه گذشته، ۳۰ خانوار مشمول دریافت مستمری در صندوق شدند و احکام آنها تایید شده است.

وی اظهارکرد: تمامی دست بافته‌ها، دست ساخته‌ها، فروشندگان و مولد مواد اولیه صنایع دستی که تعداد آنها به ۲۰ هزار نفر می‌رسد، بیمه خواهند شد. حداقل سن آنها ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیون تومان وام ۳ میلیون تومانی بدون ضامن و سپرده به ۱۰۰ نفر از مستمری بگیران در مرحله اول ۵ بهمن‌ماه پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: سنوات دریافتی مستمری و میزان حقوق بالای ۳۰۰ هزار تومان از شرایط دریافت شدگان وام است، ضمن اینکه مرحله دوم و سوم به همین میزان پرداخت خواهد شد.

کریمی تصریح کرد: تمامی وانت بارهای استان برای دریافت کارت هوشمند ملزم به پرداخت حق بیمه هستند و صندوق عشایر این آمادگی را دارد که روستاییان مشمول و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار دهد.

وی بیان کرد: در راستای سیاست‌های محیط زیست و دولت الکترونیک، کپی شناسنامه و کارت ملی افراد جهت نام‌نویسی در صندوق بیمه حذف شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای