شناسه خبر : 9541

مدیر صندوق بیمه محولات کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: روند بیمه‌گری محصولات کشاورزی در سال‌جاری به ۲۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انور ابراهیمی آذر گفت: تاکنون حدود ۱۶ هزار هکتار از محصولات کشاورزی اعم از باغی و زراعی زیر پوشش بیمه قرار گرفته که این میزان در مقایسه با پارسال ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

او با بیان اینکه از این میزان ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار مربوط به زراعت و ۱ هزار و ۳۰۰ هکتار باغی بوده است افزود: سازمان جهاد کشاورزی با توجه به برودت هوا و کاهش بارندگی طی سالجاری مهلت ثبت نام بیمه را تا اواخر دی ماه تمدید کرده است.

ابراهیمی آذر اضافه کرد: کشاورزان به منظور استفاده از مزایای بیمه به عنوان یک چتر حمایتی در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.

او با اعلام اینکه سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و باغداران شهرستان به علت سرمازدگی پرداخت شده است، گفت: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را با اهمیت کرده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان مهاباد تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس و محصولات کشاورزی را در مقابله خسارت‌های احتمالی و فاجعه بار به دو صورت عمومی و انفرادی بیمه می‌کند.

مهاباد دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است؛ ۶۲ هزار هکتار از مزارع مهاباد در سال زراعی گذشته به کشت محصولات مختلف اختصاص یافت که ۵۲ هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای