شناسه خبر : 9461

مدیر کل بیمه سلامت گفت: در حال حاضر برخی از خدمات ناباروری و دارو‌ها تحت پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طاهر موهبتی با اشاره به خدمات ناباروری اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از خدمات ناباروری تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌گر قرار دارد، اما انتظارمان این است که در راستای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت تمام خدمات تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌گر قرار بگیرند و بنده باید بگویم که برای توسعه این کار باید اعتبارات لازم مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: مصوبات شورای عالی بیمه در چارچوب بودجه در شرایط کشور انجام می‌گیرد و در این میان بخشی از خدمات ناباروری مانند دارو‌ها تحت پوشش صندوق‌های بیمه‌گر قرار دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تأکید کرد: اگر اعتبارات مورد نیاز جهت توسعه درمان ناباروری با توجه به شرایط کشور در نظر گرفته می‌شود گسترش اینگونه اقدامات دچار مشکلات متعددی می‌شود.

موهبتی بیان کرد: در چارچوب سیاست‌های کلی جمعیت تلاش می‌شود حمایت‌های بیمه‌ای از خدمات درمان ناباروری انجام بگیرد و شورای عالی بیمه در صورتی می‌تواند مصوباتی را به تصویب برساند که بار مالی آن مدنظر قرار گرفته باشد.

او گفت: انتظار می‌رود که برای انجام خدمات ناباروری در کشور اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان لازم است و به طور کلی شرایط کشور در این خصوص خوب ارزیابی شده، اما باید زمینه بهتر شدن این شرایط در کشور انجام شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت یادآوری کرد: بر اساس اطلاعات ارسالی از سوی وزارت رفاه نیمی از مردم به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و تنها ۶ درصد از مردم پس از اعلام نتایج ارزیابی وسع اعتراض کرده‌اند.

موهبتی افزود: افراد بعد از ارسال پیامک و نتایج ارزیابی وسع یک ماه فرصت دارند تا درخواست تجدیدنظر خود را به ما اعلام کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای