شناسه خبر : 9422

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد

علی صالحی تأکید کرد: ضرورت دارد با اقدام به موقع شرکت‌های بیمه در پرداخت دیه مصدومین و خسارات آسیب‌دیدگان در حوادث و... از اطاله دادرسی در این حوزه جلوگیری شود.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از میزان، علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور و هیأت همراه ضمن حضور در ستاد دادگستری کل استان هرمزگان، با علی صالحی رئیس دستگاه قضایی هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور اظهار داشت: شرکت‌های بیمه با پرداخت خسارت و مدیریت ریسک، نقش تاثیرگذاری در تأمین امنیت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کنند.
صالحی تأکید کرد: ضرورت دارد با اقدام به موقع شرکت‌های بیمه در پرداخت دیه مصدومین و خسارات آسیب دیدگان در حوادث و ... از اطاله دادرسی در این حوزه جلوگیری شود.
وی یادآور شد: ارائه اطلاعات صحیح و به موقع در خصوص رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها موجب تسریع در رسیدگی‌ها می‌شود.
صالحی در ادامه خواستار رفع موانع موجود، پرداخت هزینه‌ها در موعد مقرر و عمل به قوانین از سوی بیمه‌ها شد و تصریح کرد: ضرورت دارد در راستای حفظ حقوق بیت المال شرکت‌های بیمه با در نظر گرفتن مدت زمان قانونی در پرداخت از تحمیل خسارات و آسیب‌های بعدی پیشگیری کنند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اظهار داشت: چنانچه به حکم مرجع قضایی اثبات شود، عواملی نظیر نقص راه، نبودن یا نقص علائم رانندگی و نقص تجهیزات مربوط یا عیب ذاتی وسیله نقلیه، یا ایجاد مانع توسط دستگاه‌های اجرایی یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر در وقوع حادثه مؤثر بوده است، صندوق پس از پرداخت خسارت زیان‌دیده می‌تواند برای بازیافت به نسبت درجه تقصیر که درصد آن در حکم دادگاه مشخص می‌شود به مسببان ذی‌ربط مراجعه کند.
علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور نیز در جریان این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های این صندوق با اشاره به همکاری تنگاتنگ صنعت بیمه و دستگاه قضایی کشور اظهار داشت: صندوق تامین خسارت‌های بدنی آمادگی دارد در خصوص مسائل مرتبط با دستگاه قضایی تشریک مساعی نماید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای