شناسه خبر : 9397

شیوه‌نامه پوشش بیمه تکمیلی فرهنگیان از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، این معاونت، تفاهم‌نامه بیمه تکمیلی فرهنگیان را با شرکت آتیه‌سازان منعقد و جهت اجرا در قالب دو طرح  «الف» و «ب» به استان‌ها ارسال کرد.

در طرح الف، بیمه تکمیلی درمان به روش «بیمه‌گری» و در طرح ب، بیمه تکمیلی به روش «صندوق درمان» انجام می‌شود؛ بنابراین فرهنگیان باید جهت انتخاب یکی از دو طرح مذکور، تا ۲۰ دی ماه به ادارات تعاون محل خدمت خود مراجعه کنند.

حق بیمه ماهیانه در طرح «الف» برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی ۷۵۰ هزار ریال و در طرح «ب» ۴۵۰ هزار ریال است که تماما از حقوق کارمندان کسر می‌شود؛ ضروری است، فرهنگیان متقاضی صرفا به همراه همسر و تمامی فرزندان خود تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

گودرز کریمی‌ فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت: هزینه‌های درمان فرهنگیان در بیش از پنج هزار مرکز درمانی شامل جراحی‌های تخصصی، درمان طبی و سایر اعمال جراحی، هزینه‌های پاراکلینیکی، ویزیت پزشکان، هزینه تهیه پیوند اعضا طبیعی با تایید انجمن‌های مربوطه، هزینه‌های اروتز و پروتز طبق تعریف و تعرفه وزارت بهداشت، هزینه‌های مرتبط با نازایی و ناباروری و فرانشیز داروی در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی، رایگان است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای