شناسه خبر : 9375

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان با بیان اینکه سال گذشته بیش از سهمیه تکلیفی جذب بیمه شده داشتیم، عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال به اندازه سهمیه تکلیفی، بیمه شده جذب کنیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، جبار احمد‌پور گفت: در روستا‌های کردستان بیش از سایر بخش‌ها افراد در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند. تعداد خانوار‌های روستایی استان ۱۳۴ هزار خانوار است که با توجه به اینکه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ویژه افراد ۱۸ تا ۵۰ سال است همگی آنها مشمول این بیمه نمی‌شوند.

او ادامه داد: حدود ۴۶ هزار بیمه شده فعال در استان داریم که این تعداد بیمه شده نشان می‌دهد نسبت به میانگین کشوری میزان بیشتری بیمه شده داریم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان سهمیه تکلیفی تعیین شده برای امسال را ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر دانست و گفت: پارسال باید هفت هزار و ۲۰۰ نفر جذب می‌کردیم که بیش از این میزان جذب داشتیم. امسال هرچند تاکنون حدود پنج هزار نفر را جذب کرده‌ایم، اما تلاش می‌کنیم تا پایان سال به اندازه سهمیه تکلیفی، بیمه شده جذب کنیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای