شناسه خبر : 9327

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ تصویب کرد که بیمه مرکزی و موسسات بیمه بازرگانی به منظور پوشش‌های بیمه‌ای اجازه دارند هزار میلیارد ریال اوراق بهادار و بیمه‌ای منتشر کنند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایبنا، علی اصغر یوسف نژاد در تشریح نشست عصر کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست تبصره ۵ لایحه بودجه سال ۹۹ درباره انتشار اوراق مالی مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف شصت و پنج هزار میلیارد ریال به عبارتی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی را برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی خود، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود، منتشر کنند.

نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ افزود: همچنین به دولت اجازه داده می شود برای تامین مالی تا مبلغ پانصد و پنجاه هزار میلیارد ریال این قانون، اوراق مالی اسلامی منتشر کند. عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس بند ج تبصره ۵ لایحه بودجه سال ۹۸ اوراق فروش نرفته برای مطالبات معوق در سقف اعتبار مربوطه، با تایید رییس دستگاه اجرائی، ذیحساب و سازمان برنامه و بودجه کل کشور قابل واگذاری است.

نماینده مردم ساری در مجلس دهم اضافه کرد: شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها با تایید وزارت کشور تا سقف ۸ هزار میلیارد تومان اوراق اسلامی ریالی با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن منتشر کنند.

بیمه مرکزی مجاز به انتشار یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار شد

نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ با بیان اینکه در کمیسیون مقرر شد دولت با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار اجازه دارد تا سه سال اسناد خزانه اسلامی را صادر و به طلبکاران واگذار کند، ادامه داد: بیمه مرکزی و موسسات بیمه بازرگانی به منظور پوشش های بیمه ای اجازه دارند یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار و بیمه ای منتشر کنند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای