شناسه خبر : 9316

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید وزارت میراث فرهنگی گفت: ۳۸هزار هنرمند صنایع دستی از طریق صندوق تأمین اجتماعی بیمه شده‌اند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مهر، فرهاد غلامعلی فلاح ظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از روستای جهانی خراشاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در راستای حمایت از صنعتگران صنایع دستی انجام می‌دهیم، معرفی آنان به سازمان استاندارد در جهت اخذ نشان استاندارد و استانداردسازی کالا است.

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان‌کرد: با طی‌کردن این مسیر می‌توانیم صنعتگران حوزه صنایع دستی معرفی را به صندوق بیمه روستاییان و عشایر معرفی کنیم که مشکل بیمه آنان نیز کم شود.

فلاح ادامه‌داد: بیمه‌شدن صنعتگران حوزه صنایع‌دستی از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر برعکس بیمه تأمین اجتماعی سهمیه و محدودیت خاصی ندارد.

وی افزود: از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر چهار هزار نفر و از طریق صندوق بیمه تأمین اجتماعی ۳۸ هزار نفر هنرمند حوزه صنایع دستی بیمه شده‌اند در حالی که ۴۴۰ هزار هنرمند صنایع دستی ثبت شده در کشور داریم.

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در مورد سهم در نظر گرفته شده در زمینه تعداد بیمه شدگان سهم صنایع دستی ۱۱ درصد و سهم فعالان حوزه فرش ۸۹ درصد است.

فلاح با اشاره به مشکل برگشت ارز در صادرات صنایع دستی به واسطه تحریم‌ها اظهار کرد: کاهش خرید صنایع دستی توسط مردم به واسطه تحریم‌ها و گران شدن مواد اولیه از دیگر مشکلات حوزه فعالان صنایع دستی است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای