شناسه خبر : 9262

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان، گفت: ۴۵۷ نفر از خادمین مساجد استان زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مهر، مسعود علیاری در جمع نشست اعضای هیئت امنای مساجد و هیئت های مذهبی زنجان در محل استانداری زنجان، به بیمه مداحان و مربیان قرآنی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: ۴۵۷ نفر از خادمین مساجد در استان زنجان بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی اظهار کرد: ۲۰ درصد حق بیمه این خادمین را دولت و مابقی را خودشان پرداخت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان، با بیان اینکه ۲۰۱ نفر از ماد حین در استان تحت پوشش بیمه هستند، گفت: ۲۰ درصد حقی بیمه این مداحان را خودشان و ۲۰ درصد را بنیاد دبل خزاعی پرداخت می‌کند.

علیاری ابراز کرد: تامین اجتماعی استان به بیمه کردن ما دحین و مربیان و خادمین مساجد بسیار تاکید داردو اگر زیر ساخت‌ها فراهم شود فعالین قرانی هم بیمه می‌شوند.

وی افزود: در استان زنجان بالای ۹۸ درصد از ابلاغ‌های سازمان تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی انجام شده است.

علیاری تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی به دنبال آن است تا بسیاری از خدمات که امکان برون سپاری آنها وجود دارد را واگذار کند و با ارائه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی، مراجعات به سازمان کاهش یافته است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است و ماموریت اصلی آن تحت پوشش قرار دادن کارگران و کارکنان مزد و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد به‌صورت اختیاری است.

علیاری گفت: استان زنجان هفت شعبه دائم تامین اجتماعی و چهار شعبه اقماری دارد و یک شعبه کارگزاری نیز در استان فعالیت می‌کند.

در ادامه این جلسه، رییس کانون مداحان و شعرای استان زنجان، نبود ساختمان مداحی در استان زنجان را مشکل مهم مادحین در استان اعلام کرد و افزود: طی سال گذشته نامه‌ای در خصوص احداث ساختمان مداحی زنجان و کانون مداحان و شعرای استان به دفتر استاندار زنجان ارسال شده است.

نوربهمنی ابراز کرد: از استاندار زنجان تقاضا داریم نسبت به رفع مشکل بیمه مادحین همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای