شناسه خبر : 8914

عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، از بیمه‌ها به خاطر پوشش ندادن هزینه خدمات سمعک، انتقاد کرد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از مهر، علی رضی پور، با اشاره به چالش های جامعه شنوایی شناسی ایران، گفت: متاسفانه بیمه ها به بهانه ستاره داربودن خدمات ارزش نسبی، زیر بار هزینه خدمات سمعک نمی روند.

این ادیولوژیست، با عنوان این مطلب که اکثر افرادی که از سمعک استفاده می کنند از قشر ضعیف جامعه هستند، افزود: بیمه سلامت به بهانه اینکه خدمات سمعک در کتاب ارزش نسبی ستاره دار است زیر بار مسئولیت پرداخت هزینه نمی رود و فشار مالی به خانواده ها تحمیل می شود.

رضی پور تاکید کرد: جامعه شنوایی شناسی ایران، تقاضا دارد با توجه به اینکه تعرفه های مندرج در کتاب ارزش نسبی برای سمعک ناقص شده است نسبت به حذف ستاره از خدمات سمعک در کتاب ارزش نسبی اقدام شود.

وی گفت: انجمن شنوایی شناسی ایران با کمک صاحب‌نظران دانشگاهی در حوزه سمعک تعرفه های معقولی را تحت عنوان بسته خدمات سمعک آماده کرده که هر سال برحسب پیشرفت تکنولوژی در عرصه سمعک قابل ویرایش بوده و با اطلاع وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در اختیار همکاران ادیولوژیست قرار گرفته تا زمان اضافه نمودن خدمات سمعک در کتاب ارزش نسبی، از آن استفاده کنند.

رضی پور، یکی دیگر از مشکلات جامعه شنوایی شناسی را قیمت گذاری عجولانه و غیرکارشناسی سمعک توسط اداره کل تجهیزات پزشکی عنوان کرد و افزود: متاسفانه این قیمت گذاری بدون اخذ نظر از شرکت ها و صاحب نظران و انجمن های علمی و صنفی صورت گرفته که انجمن علمی شنوایی شناسی اعتراض شدید خود را نسبت به این اقدام اعلام کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، ادامه داد: این قبیل تصمیم گیری های غیر کارشناسی، عواقب ناگواری برای جامعه ادیولوژی و بیماران به همراه دارد.

وی افزود: متاسفانه تفاهم‌نامه ای با اداره کل تجهیزات پزشکی در خصوص ساماندهی سمعک منعقد گردید که تا کنون هیچ اقدام مثبتی نسبت به عملیاتی نمودن تفاهمنامه انجام نشده است.

رضی پور گفت: پیشنهاد می شود در اسرع وقت نسبت به حذف لیست قیمت از سایت اداره کل تجهیزات پزشکی اقدام و جلسه هم اندیشی با حضورصاحب نظران و انجمن های علمی و صنفی تشکیل و نسبت به دستیابی قیمت معقول و منطقی تر نسبت به سمعک بر حسب نوع و مدل آن اقدام شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای