شناسه خبر : 8675

با تصویب مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، کمیته‌ای برای پیگیری بیمه فعالان قرآنی تشکیل و مقرر شد موضوع بیمه از طریق کمیسیون فرهگی مجلس پیگیری شود.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از فارس، موضوع بیمه فعالان قرآنی و ایجاد صندوق مستقل برای این امر موضوعی است که چندین سال است در محافل مختلف به گوش می رسد. اما با وجود پیگیری های فراوان به نتیجه ای نرسیده است.
این اتفاق در حالی رخ می دهد که فعالان قرآنی باید ذیل صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران بیمه شوند اما این امر هم چندین سال است که متوقف شده و افراد نمی توانند از طریق این صندوق بیمه خود را برقرار کنند، البته کسانی که طی سال های قبل، از طریق صندوق حمایت از هنرمندان بیمه شده اند در صورت ادامه واریزی بیمه آنها برقرار می ماند. اما کسانی که بیمه نشده اند و یا کسانی که در پرداخت حق بیمه آنها وقفه افتاده دیگر نمی توانند از طریق صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران خود را بیمه کنند. در واقع بیمه فعالان قرآنی برقرار نیست.
حجت الاسلام علیرضا شاهسونی نماینده مؤسسات و نهادهای مردمی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی از تشکیل کمیته ای برای پی گیری بیمه فعالان قرآن در شورای توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد و گفت: باتصویب مجمع مشورتی شورای توسعه این کمیته تشکیل تا موضوع بیمه فعالان قرآنی را پی گیری و برای تحقق آن تلاش کند.
وی درخصوص چگونگی تشکیل کمیته پی گیری بیمه فعالان قرآنی گفت: امسال و در جریان جشن تجلیل از حافظان قرآن مؤسسه بیت الاحزان طی جلسه ای با حضور حجت الاسلام سیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با موضوع بیمه فعالان قرآنی و چند موضوع دیگر نظیر اختصاص بودجه منشور توسعه فرهنگ قرآنی به فعالیت های مردمی و تأمین مکان برای مؤسسات قرآنی با حجت الاسلام عاملی مطرح شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای