شناسه خبر : 8672

معلمان از تغییرات بیمه تکمیلی از جمله افزایش حق بیمه و تغییر سقف تهدات ابراز نگرانی کردند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایلنا، جمعی از معلمان رسمی آموزش و پرورش از تغییرات احتمالی بیمه تکمیلی ابراز نگرانی کردند.

گودرز کریمی‌فر (مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش) اعلام کرده است: بیمه تکمیلی فرهنگیان اول دی به پایان می‌رسد و تمام تلاشمان این است که در بیمه نامه جدید تعهدات را کاهش ندهیم.

به گفته‌ی او، شرکت طرف قرارداد هنوز مشخص نیست و از طریق یک مناقصه شرکتی که بهترین خدمات با نازل‌ترین قیمت‌ها را ارائه می‌دهد، مشخص خواهد شد.

این مقام مسئول افزوده است: در دوره جدید هم  همانند سال گذشته دو تعرفه برای فرهنگیان در نظر گرفته می‌شود و تلاش ما بر این است که در قرارداد جدید خدمات دندان پزشکی را هم جانمایی کنیم. سعی بر این است تا سقف تعهدات را در برخی موارد افزایش دهیم و حق بیمه هم افزایش خواهد داشت.

معلمان با استناد به این اظهارات می‌گویند: مشخص نیست چقدر قرار است حق بیمه افزایش یابد و چه تغییراتی در تعهدات این بیمه صورت خواهد گرفت.

به گفته‌ی آنها اگر میزان حق بیمه افزایش قابل توجهی داشته باشد، بخشی از معلمان ناچار از بیمه‌پردازی انصراف خواهند داد.

آنها خدمات درمانیِ «بیمه پایه» را ناکافی دانستند و اعلام کردند: بایستی سطح خدمات درمانی بیمه پایه تا اندازه‌ای افزایش یابد که جز در موارد بسیار خاص، نیازی به بیمه تکمیلی نباشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای