شناسه خبر : 8644

استاندار گیلان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های راهبردی در توسعه کشور توجه به مناطق محروم و روستایی است، گفت: ۳۳۰ هزار گیلانی مشمول عضویت در صندوق بیمه روستایی هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، ارسلان زارع صبح چهارشنبه در جلسه ستاد توسعه بیمه روستایی در سالن اجتماعات استانداری گیلان، بیمه را یکی از اولویت‌های جوامع توسعه یافته و از ضرورت‌های تأمین رفاه برای آحاد جامعه دانست و اظهار کرد: میزان بهره‌مندی مردم روستاها و مناطق محروم از مواهب خدمات اجتماعی مطلوب است.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به توسعه مناطق روستایی، افزود: یکی از مؤلفه‌های برنامه‌های راهبردی در توسعه کشور توجه به مناطق محروم و روستاها است.

زارع با اشاره به اهمیت بیمه روستایی و برنامه‌ها و ساز و کارهای دولت برای بهره‌مندی روستاییان از اصل مهم اجتماعی، گفت: امروز بیمه روستایی دارای ساختارهای مختلفی است و دولت همواره به روستاییان و عشایر به عنوان سرمایه‌های اجتماعی توجه خاصی دارد.

وی با بیان اینکه ۳۳۰ هزار خانوار در گیلان مشمول عضویت در صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر هستند، افزود: این صندوق، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و دیگر اقشار را در برمی‌گیرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اطلاع‌رسانی بیشتر مزیت‌های عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، بیان کرد: این صندوق دارای ظرفیت‌های مختلفی برای پوشش بیمه‌ای در بخش‌های درمانی و اجتماعی است که باید ظرفیت‌های آن اطلاع‌رسانی و اهداف آن محقق شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای