شناسه خبر : 8589

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای، از آغاز طرح پوشش اجباری بیمه پایه سلامت همگانی در یزد همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، «محمد دریجانی» با اشاره به اهمیت گسترش خدمات بیمه سلامت برای تأمین امنیت جسمی و روانی شهروندان، اظهار کرد: طرح پوشش اجباری بیمه پایه سلامت همگانی در یزد آغاز بکار کرد.

وی افزود: افرادی که هیچ گونه بیمه ای ندارند یا بیمه سلامت همگانی بوده و شش ماه از اعتبار دفترچه بیمه آنها گذشته و برای تمدید آن اقدام نکرده‌اند مشمول این طرح می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد، گفت:‌ این افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان همکار اداره کل بیمه سلامت استان و یا ادارات بیمه ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

دریجانی تصریح کرد: یک ماه پس از ثبت نام، وضعیت اقتصادی ثبت نام کنندگان توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بررسی می شود و پس از اعلام نهایی دهک های اقتصادی به اداره کل بیمه سلامت استان،پوشش بیمه برای متقاضیان صورت خواهد گرفت.

این مسئول ادامه داد: گروه اول، دهک اول، دوم و سوم را شامل می‌شود که درآمد ماهیانه آنها زیر ۴۰ درصد حداقل حقوق یک کارگر است و پوشش بیمه‌ای به صورت رایگان برای آنها انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت یزد خاطرنشان کرد: گروه دوم،دهک چهارم را تشکیل می دهند که درآمد ماهیانه آنها بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق یک کارگر است و سالانه به ازای هر نفر مبلغ ۲۴۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند و گروه سوم،دهک پنجم به بالا را شامل می‌شود که حداقل درآمد آنها به اندازه حقوق یک کارگر و بیشتر است و حق سرانه کامل یعنی سالانه مبلغ ۵۸۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت می‌کنند.

دریجانی در پایان سخنان خود تاکید کرد: افرادی که تمایل به استفاده از طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی دارند تا شش ماه فرصت دارند مراحل ثبت خود را انجام دهند در غیر اینصورت چنانچه پس از موعد مقرر اقدام به ثبت نام کنندحتی اگر در دهک اول هم قرار گیرند،مشمول پرداخت حق سرانه کامل و زمان انتظار می شوند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای